Prace na stadionie w Lublinie dobiegają końca. Żużlowcy Motoru rozpoczęli przygotowania w Gdańsku

Fot. Przemysław Gąbka
Fot. Przemysław Gąbka

W Lublinie kończą się prace na stadionie Motoru. Do końca miesiąca obiekt powinien być gotowy – informuje Dziennik Wschodni. Z kolei żużlowcy rozpoczęli zgrupowanie przed nowym sezonem PGE Ekstraligi. Zgodnie z planem, lubelski klub udał się do Gdańska.

Prace na stadionie dotyczyły m.in. odwodnienia, maszyny startowej, łącza internetowego, czy naprawę bandy stałej i absorbującej. – Większość prac przed sezonem wykonaliśmy własnym sumptem. Wydatki dotyczyły głównie wymiany i uzupełnienia niektórych elementów, zamkną się w kwocie między 15 tys. a 20 tys. zł. Najważniejszym z zadań było udrożnienie i oczyszczenie odwodnienia toru. Przed nami jest jeszcze naprawa uszkodzonej nawierzchni parku technicznego, w którym stoją maszyny do utrzymania toru – powiedział Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w rozmowie dla Dziennika Wschodniego.

Motor Lublin z kolei wybrał się do Gdańska, by tam przygotowywać się do sezonu 2021 PGE Ekstraligi. Od 18 do 21 marca lublinianie potrenują na torze Zdunek Wybrzeża.

Źródło: dziennikwschodni.pl