Pożegnanie z torem Mariusza Puszakowskiego w Toruniu

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

W październiku na MotoArenie odbędą się dwa żużlowe wydarzenia. Oprócz ostatniej rundy FIM Speedway Grand Prix, kibice zobaczą także turniej Nice Challenge: Puzon Last Lap, połączony z Memoriałem im. Mariana Rosego (13 października). Wydarzenie to będzie także pożegnaniem Mariusza Puszakowskiego, który kończy przygodę ze sportem żużlowym.

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, Puszakowski zaznaczył, że miewał słabsze momenty, ale niczego nie żałuje. – Podjąłem decyzję o zakończeniu kariery. Nie chcę nazywać tego nawet karierą, a bardziej przygodą ze sportem żużlowym. Wiadomo, że były wzloty i upadki, ale gdybym mógł cofnąć czas, niczego nie zmieniłbym – powiedział żużlowiec.

Turniej Nice Challenge i Memoriał im. Mariana Rosego odbędą się 13 października. Będzie to ostatnia impreza, która będzie miała miejsce na MotoArenie w tym sezonie. – Zapraszamy na imprezę kończącą sezon żużlowy w Toruniu. Będziemy przy okazji memoriału po raz trzeci wspominali Mariana Rosego, a także pożegnamy zawodnika nierozerwalnie związanego z Toruniem, Mariusza Puszakowskiego. Przygotowaliśmy dla kibiców wiele niespodzianek oraz ciekawy format rywalizacji – powiedziała Ilona Termińska, prezes GET WELL Toruń.

Zawody rozegrane będą w specjalnym systemie. Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach sprzętowych. 8 zawodników rywalizować będzie na podstawionych przez organizatorów silnikach, które zostaną wylosowane przed turniejem. W zawodach zobaczymy przyjaciół Puszakowskiego z czasów jego jazdy na żużlu. Swój start potwierdzili już m.in. Krzysztof Buczkowski, Adrian Miedziński, Szymon Woźniak czy Antonio Lindbaeck. Na tor ma powrócić także Adam Skórnicki. Planowane są również pokazowe wyścigi weteranów z udziałem, m.in. Roberta Sawiny, Mirosława Kowalika, Jacka Krzyżaniaka czy Wojciecha Żabiałowicza. Gościem honorowym imprezy będzie piłkarz reprezentacji Polski i włoskiego klubu Sampdoria Genua – Dawid Kownacki.