Poprzeczka wisi wysoko. Zapowiedź niedzielnych meczów PGE Ekstraligi

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Piątkowe mecze inaugurujące sezon 2022 w PGE Ekstralidze wysoko zawiesiły poprzeczkę emocji. Na bohaterów niedzielnych spotkań w Ostrowie Wielkopolskim i we Wrocławiu czeka zatem niełatwe zadanie. Transmisje LIVE w CANAL+ SPORT 5.

Wracający do żużlowej PGE Ekstraligi po niemal ćwierć wieku ostrowianie, z pewnością będą chcieli „z przytupem” przywitać się ze ściganiem na najwyższym poziomie. Pomóc w tym zadaniu przed własną publicznością mają na pewno Chris Holder i Olivier Berntzon, wspierani przez Tomasza Gapińskiego i Grzegorza Walaska. Atmosfera przy Piłsudskiego 64 z pewnością będzie gorąca, a wyczekiwane przez kibiców emocje na najwyższym poziomie w końcu będą mogły znaleźć ujście. Nastrój świętowania będą chcieli popsuć goście z Grudziądza, którzy jednak łatwego zadania nie będą mieli. Na korzyść gospodarzy może przemawiać tor, którego zawodnicy mogą po prostu nie znać, nie mając okazji do regularnych, ligowych wizyt w Ostrowie.

10.04, godz. 16:00
ARGED MALESA Ostrów Wlkp. – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz

LIVE CANAL+ SPORT 5 (studio od godz. 15:30), mecz z telemetrią

Studio: Michał Łopaciński, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Tomasz Gollob
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Michał Wojaczek

Popołudniowe emocje, miejmy nadzieję, będą tylko przystawką do wieczornego ścigania na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Na barkach liderów obu drużyn będzie spoczywać większa odpowiedzialność, aby po 15. biegach zjeżdżać z toru z tarczą, a nie na tarczy. Z dodatkową presją będzie się zapewne mierzył debiutujący w toruńskich barwach Patryk Dudek, na którego będą zwrócone oczy kibiców przyjezdnych.

Rok temu torunianie zdobyli we Wrocławiu 39 punktów. Liderami drużyny byli wówczas Jack Holder i Robert Lambert, którzy zdobyli odpowiednio 10 i 11 punktów. Wrocławian do zwycięstwa poprowadziło trio Maciej Janowski, Artem Laguta i Tai Woffinden, którzy zapisali na swoje konta łącznie 33 z 51 punktów drużyny.

10.04, godz. 19:15
BETARD SPARTA Wrocław – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń

LIVE CANAL+ SPORT 5 (studio od godz. 18:45), mecz z telemetrią

Studio: Marcin Majewski, Marek Cieślak
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Maciej Głód

Tomasz Kania