Pomoc dla Tomasza Golloba – moneta kolekcjonerska

Tomasz Gollob 2010 | fot. £ukasz Trzeszczkowski
Tomasz Gollob 2010 | fot. £ukasz Trzeszczkowski

Od wypadku Tomasza Golloba minęły ponad dwa lata. W tym czasie podjęto wiele prób, które miały pomóc byłemu Mistrzowi Świata w powrocie do zdrowia. Bardzo ważnym aspektem w odzyskaniu sprawności i złagodzeniu bólu jest rehabilitacja, trudna i żmudna, a także kosztowna. Przyjaciele Tomasza przygotowali kolejną akcję, która wiąże się z niespodzianką dla wszystkich kibiców, którzy zdecydują się wesprzeć inicjatywę.

Tomasz Gollob to postać nietuzinkowa. Spoglądając przez pryzmat sukcesów jakie przez wszystkie lata swojej długiej kariery osiągnął, zasługuje na bezwzględny szacunek. Jest bez wątpienia najlepszym i najbardziej utytułowanym Polskim żużlowcem w historii. Fani z wielu ośrodków czarnego sportu w naszym kraju przemierzali wszelkie zakątki Europy i świata, aby dopingować naszego championa. Podczas zawodów Grand Prix, czy też meczów ligowych krzycząc, radując się, lecz i czasem płacząc byli z nim na dobre i na złe. Ci sami kibice, którzy podążali za nim wiernie jak cień, znów mogą wesprzeć trzydziestokrotnego Mistrza Polski.


Od dziś rusza inicjatywa, która ma na celu zebranie środków finansowych, wpierających powrót do zdrowia bydgoszczanina. Przyjaciele Tomasza Golloba, we współpracy z Mennica Sudecka Sp. z.o.o rozpoczynają sprzedaż numizmatów, a mówiąc dokładniej, monet kolekcjonerskich, wyrabianych również z metali szlachetnych z podobizną byłego reprezentanta naszego kraju. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na opłacenie rehabilitacji. Każdy będzie miał możliwość nabycia takiej pamiątki w cenie, od trzydziestu złotych za sztukę. Poza tym fani wybierający się na Grand Prix Europy we Wrocławiu, będą mieć możliwość ich zakupu w punkcie stacjonarnym, który będzie znajdował się na terenie Stadionu Olimpijskiego.
Adres strony, pod którym osoby chętne wesprzeć Mistrza, będą mogły zamówić pamiątkowe numizmaty: https://mennictwo.pl/

Przez, lata mogliśmy liczyć na kapitana naszej reprezentacji, dziś to my możemy okazać mu wsparcie.