Polskie turnieje FIM Speedway Grand Prix 2022 w TTV. Cały cykl na Eurosport Player

Fot. Wojciech Tarchalski

Discovery Sports Events, promotor FIM Speedway Grand Prix, ogłosił plany transmisyjne rund IMŚ, które odbędą się w Polsce. Turnieje w Polsce będą transmitowane na otwartym kanale TTV. Pozostałe eliminacje żużlowych mistrzostw świata kibice zobaczą w serwisie streamingowym Eurosport Player.

Wszystkie rundy GP w sezonie 2022, które odbędą się w Polsce zostaną pokazane na antenie ogólnodostępnej stacji, TTV. Pozostałe rundy zaś kibice zobaczą  w serwisie streamingowym Eurosport Player. Usługa kosztować będzie 15 zł miesięcznie.

Jak poinformowało Discovery Sports Events, żużel ma stanowić podstawę bogatej oferty sportowej serwisów streamingowych Eurosportu i Player.pl. Materiały poświęcone SGP będzie można zobaczyć w innych kanałach grupy TVN, która należy do Discovery. Za promocję speedwaya odpowiadać mają nie tylko Eurosport, ale też TVN, TVN24 i TVN Turbo.

Wraz z przejęciem praw do mistrzostw świata przez Discovery, utworzone zostały cykle SGP2 i SGP3, które promować będą młode talenty. Transmisje z nich również będzie można śledzić w serwisie streamingowym. Tam też kibice zobaczą rywalizację w ramach Speedway of Nations.

Od teraz kibice żużla będą mogli oglądać najbardziej elitarne zawody w swojej ukochanej dyscyplinie, gdziekolwiek i kiedykolwiek chcą, na ekranie telewizora, komputera, tabletu albo smartfona. Wszystkie polskie rundy będzie można zobaczyć w TTV, cały cykl dostępny będzie w Playerze. Pokażemy tam wszystkie wyścigi, również te z niższych serii. Planujemy też dodatkowe transmisje, ujęcia z parku maszyn i wiele innych – przekazała Dorota Żurkowska, członek zarządu grupy TVN Discovery.

Polska ma bogatą i pełną sukcesów historię w żużlu, należy też do państw najbardziej zakochanych tą dyscypliną. Chcieliśmy, aby sezon 2022, pierwszy we współpracy z Discovery Sports Events, przyciągnął jak najwięcej fanów. Wraz z TTV chcemy wspierać rozwój żużla poprzez udostępnienie go jak najszerszemu gronu odbiorców – przekazał Francois Ribeiro, szef Discovery Sports Events.

Z każdej rundy w kanałach Eurosportu będą emitowane 40-minutowe skróty z turniejów SGP, zawierające najważniejsze biegi oraz wypowiedzi zawodników. Eurosport będzie też transmitować rywalizację w ramach SGP2 i SGP3.