Polska zdominowała ekipę Reszty Świata. Pożegnanie trenera Marka Cieślaka

Fot. Arkadiusz Siwek

W sobotnich zawodach w Rybniku, Polacy zdominowali kadrę Reszty Świata zwyciężając 58:32, identycznie jak dwa lata temu. Spotkanie było także uhonorowaniem 14-letniej kariery Marka Cieślaka jako trenera reprezentacji.

Utytułowany selekcjoner otrzymał pamiątki od władz polskiego speedwaya. Po podziękowaniach, 71-letni były żużlowiec poprowadził w zawodach drużynę Reszty Świata.

Skład reprezentacji Polski był imponujący – obecny wicemistrz Świata Bartosz Zmarzlik, jeden z czołowych zawodników Grand Prix Maciej Janowski, przyszłoroczni reprezentanci Polski w cyklu – Patryk Dudek i Paweł Przedpełski – czy najlepszy junior na świecie, Jakub Miśkowiak. W kadrze Reszty Świata zabrakło topowych zawodników PGE Ekstraligi. W Rybniku pojawili się Max Fricke, Daniel Bewley czy Matej Zagar. Stawkę uzupełnili m.in. Michael Jepsen Jensen z miejscowego ROW-u.

Przy takiej różnicy w składach, pierwsze sześć biegów biało-czerwoni wygrali bez większych problemów, budując ogromną przewagę. Kapitalną jazdą parą popisali się Janowski i Miśkowiak m.in. w odsłonie szóstej, gdzie obaj wyprzedzili prowadzącego Jepsena Jensena. Bieg później rywale Polaków wreszcie się “obudzili” i Fricke wraz z Bewleyem przywieźli podwójne zwycięstwo, mając o wiele lepszy moment startowy.

Do końca polska reprezentacja wyraźnie górowała. Ekipa Reszty Świata traciła punkty na dystansie na rzecz biało-czerwonych (Patrick Hansen w biegu 9.), a wyścigi udało im się zwyciężyć jedynie dwa razy (raz Max Fricke i raz Daniel Bewley). Warto dodać, że nikt w składzie Marka Cieślaka nie zdobył dwucyfrówki.

Wyniki (za WP Sportowe Fakty):

Polska – 58
9. Bartosz Zmarzlik – 13
10. Paweł Przedpełski – 6
11. Dominik Kubera – 11+2
12. Patryk Dudek – 9+1
13. Maciej Janowski – 11+2
14. Jakub Miśkowiak – 8+1

Reszta Świata – 32
1. Max Fricke – 8+2
2. Daniel Bewley – 6+1
3. Rohan Tungate – 7
4. Michael Jepsen Jensen – 4+1
5. Matej Zagar – 4
6. Patrick Hansen – 3

Daria Jagodzka