Polska lepsza od Reszty Świata

Reprezentacja Polski w Lany Poniedziałek pokonała w Rzeszowie drużynę Reszty Świata 51:38. Najlepszymi zawodnikami byli Bartosz Zmarzlik zdobywca 10 punktów i Nicki Pedersen, który zdobył 11 punktów.

Zawody rozpoczęły się od mocnego uderzenia reprezentantów Polski i wygranej podwójnie pary Janusz Kołodziej – Piotr Pawlicki. Po chwili Patryk Dudek pokonał Martina Vaculika, a Maciej Janowski okazał się lepszy od Antonio Lindbaecka i po dwóch biegach Polska prowadziła 9:3. W trzecim biegu podopieczni Zoltana Adorjana zniwelowali straty do dwóch punktów, gdyż niespodziewanie bieg wygrał Gleb Chugunov, a Nicki Pedersen umiejętnie odpierał ataki Bartosza Zmarzlika. W kolejnych biegach swoje wyścigi wygrali Maciej Janowski i Wiktor Lampart. Niespodziewanie w drużynie biało-czerwonych słabo jechał Zmarzlik, który w dwóch startach zdobył tylko jeden punkt. Przełamał się dopiero w swoim trzecim starcie, gdyż po dobrym starcie i akcji na pierwszym łuku pomknął po pierwsze biegowe zwycięstwo. Po trzech seriach startów drużyna Reszty Świata zniwelowała straty, po kolejnym podwójnym zwycięstwie 5:1 pary Pedersen – Chugunov, a reprezentacja Polski prowadziła 28:26.

Druga część zawodów rozpoczęła się od awarii maszyny startowej. Przerwa trwała blisko 15 minut, po czym sędzia zawodów, Piotr Lis, udał się do parkingu na rozmowę z zawodnikami, aby poinformować uczestników meczu o starcie na zielone światło. Na nowe reguły gry lepiej zareagowali Polacy i para Zmarzlik – Kołodziej pokonała osamotnionego Lindbaecka. W 11 biegu groźnie wyglądający upadek na drugim łuku zanotował Gleb Chugunov, który został wykluczony z powtórki biegu. Dodatkowo wcześniej defekt zaliczył Vaculik i 11 bieg biało-czerwoni wygrali 5:0. Przed biegami nominowanymi Polacy prowadzili 39:32. Trzy ostatnie biegi potwierdziły dominację Polaków, choć ostatni wyścig, po wykluczeniu Pedersena, zakończył się remisem. Ostatecznie Polska pokonała reprezentację Reszty Świata 51:38.