POLSKA BEZKONKURENCYJNA W PÓŁFINALE DMŚJ W RYDZE

14.07.2018 20:39

Bezproblemowym zwycięstwem reprezentacji Polski zakończył się 1. półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Rydze. Podopieczni Rafała Dobruckiego w składzie Dominik Kubera, Bartosz Smektała, Daniel Kaczmarek, Maksym Drabik i Wiktor Lampart zdobyli aż 56 punktów.

Jak było do przewidzenia biało-czerwoni nie mieli problemów z wygrywaniem biegów. Po wygranym starcie można było dopisywać kolejne trzy punkty na konto naszej reprezentacji. Po dwóch seriach startów Polacy mieli komplet 24 punktów i o 11 oczek wyprzedzali Szwedów i o 17 Łotyszy.

Reprezentacja Finlandii była jedynie tłem dla reszty stawki,a pojedyńcze zdobycze punktowe nie miały wpływu na przebieg rywalizacji. W 9. biegu Szwedzi zastosowali jokera w postaci Joela Klinga, który jednak przegrał z Dominikiem Kuberą. W 10 biegu Kling przyjechał przed Olegiem Michaiłowem i na półmetku zawodów Szwedzi o 10 punktów wyprzedzali reprezentację Łotwy. Michaiłow jako joker wystąpił w 12 biegu. Niestety po walce o pierwsze miejsce z Danielem Kaczmarkiem, Łotysz upadł i został wykluczony z powtórki. Strata punktów praktycznie przekreśliła szanse Łotyszy na drugie miejsce. W powtórzonym biegu za Kaczmarka wystąpił rezerwowy Wiktor Lampart i też bez kłopotów zwyciężył.

Polacy pierwszą stratę punktów zanotowali dopiero w 15. biegu. Bartosza Smektałę zastąpił Lampart i musiał uznać wyższość Artioma Trofimowa i Williama Bjoerlinga. Przed biegami nominowanymi Polska zdobyła 46 punktów, Szwecja 30, Łotwa 17 i Finlandia 5. Biegi nominowane to kolejne pokaźne zdobycze punktowe Polaków i deklasacja rywali w końcowej klasyfikacji. Szwedzi zajmując drugie miejsce (38 punktów) muszą czekać na rozstrzygnięcia w drugim półfinale w Glasgow i liczyć, że druga drużyna zdobędzie mniej punktów od nich co da im awans do finału.