Polscy mistrzowie Świata (zapowiedź 3. rundy Ekspert PGE Ekstraligi)

Fot. Łukasz Trzezczkowski
Fot. Łukasz Trzezczkowski

15 grudnia o godz. 20:00 rozpocznie się 3. runda quizu Ekspert PGE Ekstraligi. Zabawa aż do 8 marca toczy się w oficjalnej aplikacji mobilnej najlepszej żużlowej ligi świata. Tym razem pytania dotyczyć będą Jerzego Szczakiela, Tomasza Golloba i Bartosza Zmarzlika.

Polska posiada trzech Indywidualnych Mistrzów Świata na żużlu. Pierwszy po złoty medal sięgnął w 1973 roku, drugi w 2010, a ostatni w bieżącym roku. Taka wiedza to jednak zdecydowanie za mało, aby móc skutecznie rywalizować o punkty w 3. rundzie Eksperta PGE Ekstraligi.

Do rozwiązania będzie tym razem dziewięć zagadek tematycznych dotyczących zawodników, a na każdą z nich – tradycyjnie – przewidziano 20 sekund. Quiz będzie aktywny w aplikacji PGE Ekstraligi do godziny 20:20. W zależności od stopnia trudności pytań za udzielenie prawidłowych odpowiedzi, uzyskać będzie można od 1 do 3 punktów. Każdemu zawodnikowi poświęcono trzy pytania.

Uczestnicy 3. rundy konkursu nie mogą jednak koncentrować się wyłącznie na sportowej stronie mistrzowskich sezonów Szczakiela, Golloba i Zmarzlika. Oprócz wiedzy statystycznej i faktograficznej przyda się też śledzenie bieżących informacji, na przykład w odniesieniu do Bartosza Zmarzlika.

Przypominamy, że cały czas można dołączyć do gry i liczyć na końcowy sukces, a takim z pewnością może być bezpośredni awans do finału konkursu, który planowany jest na przełom marca i kwietnia

Aktualnie w klasyfikacji generalnej konkursu prowadzi Majk9102, który na swoim koncie zgromadził 62 punkty. Z kolei w 3. rundzie quizu będzie można zdobyć 18 punktów. Organizatorzy przewidują też trudniejsze rundy, w których do zdobycia będą podwójne liczby punktów, a to oznacza rywalizację aż do samego końca zabawy.

Finał quizu odbędzie się w siedzibie Wirtualnej Polski wiosną 2020 roku i będzie bezpośrednim pojedynkiem uczestników z pytaniami zadawanymi przez prowadzących, jury i eksperta. Zakwalifikują się do niego najlepsi uczestnicy eliminacji. Ośmiu finalistów powalczy o cenne nagrody, którymi będą zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), uczestnictwo w Gali PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi oraz zegarki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Tak było przed tygodniem (TOP-8 w klasyfikacji przejściowej quizu – wszyscy po 35 pkt):

 1. Majk 9102
 2. laraqueen
 3. speedwaydoctor
 4. Ananarpo
 5. Mateusz Karwowski
 6. Zawodnik1984
 7. Muszy
 8. Grzegorz Dydacki

TOP-8 klasyfikacji generalnej po 2. rundzie:

 1. Majk9102 – 62 pkt
 2. Grzegorz Dydacki – 60 pkt
 3. laraqueen – 60 pkt
 4. Mateusz Karwowski – 59 pkt
 5. Muszy – 59 pkt
 6. Jusko – 58 pkt
 7. Zielony – 58 pkt
 8. Gabriela Niemczak – 56 pkt

Następna runda quizu odbędzie się 22 grudnia w godz. 20:00 – 20:20 i będzie związana z tematem: „Żużlowe Święta Bożego Narodzenia”, a 10 pytań nawiązywać będzie głównie do tematyki rodzinnej i świątecznej żużlowców, ale nie tylko tych z PGE Ekstraligi 2020.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:

Android

iOS