(Po)ligon (8): Polskie trio i Duńczyk

Za nami pierwsza walka o punkty bonusowe w PGE Ekstralidze. Emocji nie zabrakło również w rywalizacji o miano Rajderów Meczu. Polscy liderzy swoich ekip nie zawiedli. Kibice głosowali przede wszystkim na Bartosza Zmarzlika. Wszystko podsumował Mateusz Dziopa.

CASH BROKER Stal Gorzów – FALUBAZ Zielona Góra
Rajder Meczu:
Bartosz Zmarzlik
To chyba już norma – Gorzów szaleje u siebie – Zmarzlik jest Rajderem Meczu. Cztery biegi i cztery wygrane – to chyba mówi wszystko.

GRUPA AZOTY Unia Tarnów – FOGO Unia Leszno
Rajder Meczu:
Piotr Pawlicki
W Lesznie mogą tylko myśleć „co by było gdyby?”, pierwsza porażka stała się jednak faktem. Pawlicki pojechał znakomicie, zasłużył na miano Rajdera Meczu, choć mam wrażenie, że wielu fanów może się skupiać na jednej wpadce – zerze w ostatnim starcie.

MRGARDEN GKM Grudziądz – BETARD Sparta Wrocław
Rajder Meczu:
Maciej Janowski
Kolejna wizyta wrocławian w Grudziądzu kończy się triumfem podopiecznych Rafała Dobruckiego.

GET WELL Toruń – forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa
Rajder Meczu:
Leon Madsen
To właśnie dzięki Duńczykowi częstochowianie przez długi czas mogli walczyć zarówno o zwycięstwo jak i o bonus. Misja zakończyła się wprawdzie niepowodzeniem, ale Madsen na wyróżnienie zdecydowanie zasłużył.

Mecz kolejki: GRUPA AZOTY Unia Tarnów 47 – 43 FOGO Unia Leszno
Cóż tu rzec? Pierwsza porażka leszczynian stała się faktem. Fogo Unia prowadziła jeszcze kilka biegów przed końcem, ale wówczas tarnowianie aktywowali tryb „remontada” i ostatecznie to oni cieszyli się z triumfu. Fenomenalne spotkanie!

Mateusz Dziopa
Fot. Marcin Karczewski