(Po)ligon (7): Czasem pogrom, czasem nie

W VII rundzie PGE Ekstraligi mieliśmy do czynienia z dwoma typami meczów – jednostronne i zacięte. W obu nie zabrakło postaci, które należało wyróżnić. I tego dokonali kibice. Rajderem kolejki został Janusz Kołodziej. Kolejne zmagania w najlepszej żużlowej lidze świata

FALUBAZ Zielona Góra – CASH BROKER STAL Gorzów
Rajder Meczu:
Grzegorz Walasek
Chciałbym poznać osobę, która przed sezonem typowała, że właśnie tego zawodnika zobaczymy w tym cyklu. Znajomość zielonogórskiego toru zaprocentowała. Walasek był jednym z bohaterów meczu.

BETARD SPARTA Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz
Rajder Meczu:
Maciej Janowski
Pogrom. Tak można określi to, co wydarzyło się we Wrocławiu. Rajderem musiał być ktoś z gospodarzy. Wybraliście Macieja Janowskiego, który przez długi czas był niepokonany i był jedną z pięciu postaci meczu.

forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa – GET WELL Toruń
Rajder Meczu:
Jason Doyle
Australijczyk powrócił – to pewne. Gdyby nie jego postawa, strach pomyśleć co stałoby się z gośćmi. 15 punktów w sześciu startach mówi samo za siebie. Mistrzowska klasa mistrza.

FOGO UNIA Leszno – GRUPA AZOTY UNIA Tarnów
Rajder Meczu:
Janusz Kołodziej
Gdy na początku spotkania, tarnowianie stawiali opór, nie było pewniejszego ogniwa w składzie leszczynian. Pomimo jednej wpadki, trzeba mu oddać jedno – poprowadził gospodarzy do triumfu.

Mecz kolejki: forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa 49 – 41 GET WELL Toruń
W tym spotkaniu najdłużej czekaliśmy na to, do kogo powędrują punkty. Torunianie postawili twardy opór zwłaszcza w pierwszej części meczu. O wszystkim rozstrzygnęła końcówka, w której górą byli gospodarze.

Mateusz Dziopa
Fot. Kamil Woldański