(Po)ligon (6): Są rzeczy niezmienne

Pewne rzeczy się nie zmieniają. Jak mawia stare powiedzenie – w życiu pewne są tylko śmierć, podatki, „latający” Piotr Pawlicki i Nicki Pedersen oraz triumfująca FOGO Unia. Przynajmniej taka wersja krąży po kraju w tej chwili. Skąd ten wniosek? A z Waszych wyborów w głosowaniach na Rajderów Meczów, które podsumował Mateusz Dziopa.

GET WELL TORUŃ – FOGO UNIA LESZNO
Rajder Meczu:
Piotr Pawlicki (44,47%)
W drużynie FOGO Unii po staremu. Leszczynianie wygrywają, Piotr Pawlicki „lata” po torach świata. Liderowi gości nie wyszedł tylko ostatni start, ale mimo tego może być zadowolony ze swojego występu.

GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW – MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ
Rajder Meczu:
Nicki Pedersen (64,72%)
Do tego widoku chyba już się przyzwyczailiśmy. Duńczyk znów zachwycił tarnowską publikę. Kompletu wprawdzie nie było, ale do zwycięstwa gospodarzy trzynastopunktowy wkład Pedersena wystarczył.

BETARD SPARTA WROCŁAW – FALUBAZ ZIELONA GÓRA
Rajder Meczu:
Maciej Janowski (58,31%)
Janowski gdziekolwiek się nie pojawi, wykręca znakomite wyniki. Nieważne czy to Grand Prix, Elitserien czy PGE Ekstraliga. Reprezentant Polski znów był liderem swojej drużyny.

CASH BROKER STAL GORZÓW – FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
Rajder Meczu:
Rafał Karczmarz (39,74%)
Kolejny wielki powrót po kontuzji! Junior drużyny z Gorzowa zdobywał ważne punkty zwłaszcza w pierwszej części meczu, dzięki czemu Cash Broker Stal mogła powalczyć o triumf.

Mecz kolejki: BETARD SPARTA WROCŁAW – FALUBAZ ZIELONA GÓRA
Eksperci typowali jednostronny pojedynek, ale tak nie było. Falubaz dzielnie dotrzymywał kroku wrocławianom. Ostatecznie gospodarze wygrali sześcioma punktami, co zwiastuje emocje w rewanżu i ciekawą rywalizację o punkt bonusowy.

Mateusz Dziopa
Fot. Łukasz Trzeszczkowski