(Po)ligon (14): Liderzy nie odpuszczają

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Za nami półfinałowe starcia w PGE Ekstralidze. Cztery mecze równają się czterem bohaterom. Martin Vaculik, Bartosz Zmarzlik, Emil Sayfutdinov i Maciej Janowski cieszyli oczy fanów swoją jazdą. Podsumowanie półfinałów przygotował Mateusz Dziopa.

forBet Włókniarz Częstochowa – CASH BROKER Stal Gorzów
Rajder Meczu:
Martin Vaculik
Komplet. Vaculik był nie do złapania na częstochowskim owalu. Gdzie się nie pojawił, tam lądowała trójka po stronie gorzowskiej.

CASH BROKER Stal Gorzów – forBet Włókniarz Częstochowa
Rajder Meczu:
Bartosz Zmarzlik
Cóż tu można powiedzieć? Stadion im. Edwarda Jancarza to królestwo Bartosza Zmarzlika. Ciężko jest powiedzieć który raz lider gorzowian został wybrany Rajderem meczu, mającego miejsce na tym obiekcie.

BETARD Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno
Rajder Meczu: 
Emil Sayfutdinov
Był jednym z liderów leszczynian na Stadionie Olimpijskim. Trzy indywidualne triumfy przyczyniły się do wyjazdowej wygranej FOGO Unii. Dzięki temu podopieczni Piotr Barona byli z pewnością spokojniejsi przed rewanżem.

FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław
Rajder Meczu:
Maciej Janowski
Podczas rewanżowego starcia był nie do zatrzymania. Połowa „trójek” na koncie wrocławian to właśnie jego zasługa. Do sporego dorobku punktowego dorzucił dobry styl – kilka jego ataków było ozdobą spotkania.

Mecz półfinałów: FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław
Wydawało się, że losy tego dwumeczu są przesądzone, ale wrocławianie postawili się w Lesznie, dając w pewnym momencie do myślenia. Przewaga FOGO Unii po pierwszym starciu była spora, ale podopieczni trenera Dobruckiego dzielnie walczyli o odrobienie strat. Nie udało się, ale ze stadionu im. Alfreda Smoczyka mogli wyjść z podniesionymi głowami.

Mateusz Dziopa