(Po)ligon (13): Muszkieterów trzech

Fot. Sebastian Maciejko
Fot. Sebastian Maciejko

Trzy mecze PGE Ekstraligi zostały rozegrane w ubiegły weekend. Wy też nie próżnowaliście i licznie głosowaliście na Rajderów Meczów. Kto wygrał? Czas na podsumowanie Waszych wyborów (mecz CASH BROKER Stal Gorzów – FOGO Unia Leszno z XIII rundy PGEE został rozegrany awansem 27 lipca).

Grupa Azoty Unia Tarnów – forBet Włókniarz Częstochowa
Rajder Meczu:
Leon Madsen (47,41%)
Po pierwszym starcie Madsen musiał chyba przesłuchać „Acidland”, bo później był już nie do złapania. Do kompletu zabrakło niewiele, ale Duńczyk i tak może być zadowolony z drugiej części sezonu w swoim wykonaniu. Kolejny raz był liderem swojej drużyny.

MRGARDEN GKM Grudziądz – Falubaz Zielona Góra
Rajder Meczu:
Artem Laguta (47,36%)
W kluczowych meczach sezonu grudziądzanie mogą być spokojni o postawę Rosjanina. Laguta wysoką formę potwierdził kolejny raz prowadząc zespół po wysoki triumf w meczu przeciw Falubazowi.

Betard Sparta Wrocław – Get Well Toruń
Rajder Meczu:
Maciej Janowski (58,91%)
Janowski uratował punkt i play-offy wrocławianom na ostatnim okrążeniu ostatniego biegu meczu. Gdyby nie minięcie Doyle’a w jego wykonaniu, Sparta musiałaby się martwić o swoje miejsce w decydującej części sezonu do ostatnich biegów rundy zasadniczej. Po prostu Magic Symphony.

Mecz kolejki: Betard Sparta Wrocław 45-45 Get Well Toruń
Przed meczem nikt nie spodziewał się, że torunianie postawią aż tak wysoki opór gospodarzom. O wszystkim decydował ostatni bieg, w którym na ostatnim okrążeniu Janowski uratował wrocławianom punkt.

Mateusz Dziopa