(Po)ligon (10): Młodzież w ofensywie

To był kolejny udany weekend – zarówno w ofensywie jak i defensywie. Wasze serca podbiła młodzież, która nieraz ciągnęła wynik swoich drużyn! Rajderzy meczów w takiej „świeżej” konfiguracji to naprawdę budujące.

Get Well Toruń – Falubaz Zielona Góra
Rajder Meczu:
Sebastian Niedźwiedź (33,13%)
Gdy niektórzy jego koledzy prezentowali się jak mysz pod miotłą, on pozostał Niedźwiedziem. Dwie trójki na koncie sprawiły, że obok Jepsena Jensena był liderem zielonogórzan w Toruniu.

Betard Sparta Wrocław – Grupa Azoty Unia Tarnów
Rajder Meczu:
Max Fricke (47,47%)
Maxa w drodze po maxa zatrzymała para Duńczyków. W ostatniej chwili, bo Australijczyk miał już trzy trójki na koncie. Znakomity występ zawodnika gospodarzy.

forBet Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno
Rajder Meczu:
Bartosz Smektała (63,04%)
Junior gości tkał, tkał i utkał wynik niczym doświadczony włókniarz. Zdarzyła się wprawdzie jedna wpadka, ale nie zmieniło to faktu, że Smektała był liderem gości.

Cash Broker Stal Gorzów – MRGARDEN GKM Grudziądz
Rajder Meczu:
Bartosz Zmarzlik (55,63%)
Stalowe nerwy musiał mieć lider gospodarzy podczas pojedynków z Lagutą. O jego klasie najlepiej dowodzi to, że pomimo wysoko postawionej poprzeczki, zawsze wychodził zwycięsko.

Mecz kolejki: forBet Włókniarz Częstochowa 47 – 43 Fogo Unia Leszno
Wybór mógł być tylko jeden. Goście przez długi czas prowadzili, ale zwycięstwo wymknęło im się z rąk dosłownie w ostatniej chwili. Biegi na najwyższym poziomie i emocje do końca! Mecz sezonu?

Mateusz Dziopa
Fot. Wojciech Tarchalski