Polacy pokazali moc w pierwszym półfinale FIM SoN w Daugavpils

17.09.2021 21:09

W pierwszym półfinale FIM Speedway of Nations, który odbył się w Daugavpils, pewnie do finału awansowali Polacy i Szwedzi. Po wygranej w biegu barażowym zapewnili sobie awans również reprezentanci Danii.

Pierwszy półfinał FIM Speedway Of Nations na początku nie dostarczył zbyt wielu emocji i wszystkie biegi rozstrzygały się w zasadzie już na starcie.

Pierwszych emocji doczekaliśmy się jednak w 6. biegu. Świetnie ze startu wyszli w nim Skorja i Ivacic w związku z czym przez chwilę, dość nieoczekiwanie, na prowadzeniu byli Słoweńcy. Jednak dość szybko, bo jeszcze przed końcem pierwszego okrążenia, udało się Hansenowi wyprzedzić Ivacica, a na początku trzeciego okrążenia Madsen dogonił prowadzącego niemal od startu Skorja. Ostatecznie bieg zakończył się 6:3 dla podopiecznych Hansa Nielsena.

W bezpośrednim starciu dwóch najpoważniejszych pretendentów do zwycięstwa, Polski i Danii, górą byli biało-czerwoni, ale nie bez problemów. Na końcu pierwszego okrążenia prawie upadł Zmarzlik, który nie dał rady dogonić prowadzącego od początku Michelsena. Ostatecznie podopieczni Rafała Dobruckiego przyjechali na 5:4.

Bieg 15. Amerykanie na początku przegrywali ze Słoweńcami 7:2, ale z każdym okrążeniem rozpędzał się Becker, który najpierw przeszedł na drugie, a ostatecznie na pierwsze miejsce. Jadący długo jako drugi Skorja upadł na ostatnim łuku, w związku z czym jego reprezentacja przegrała ten bieg 6:3.

W kolejnym wyścigu spotkały się drużyny z Polski i Szwecji. Ze startu fantastycznie wyszli Lindgren oraz Aspgren. Pierwszy z nich pewnie uciekł przed dwójką biało-czerwonych, ale ledwo przed upadkiem wybronił się jadący przed Zmarzlikiem, Aspgren, który ostatecznie został daleko z tyłu i nie dojechał do mety. Dzięki temu Polacy wygrali ten niełatwy dla nich bieg 5:4.

Wyścig numer 18 pewnie wygrał, po fantastycznym i pewnym ataku, na końcu pierwszego okrążenia, Becker. Jego rywale, Madsen i Michelsen, popełniali po trasie mnóstwo błędów i omal nie upadli na tor. Mimo to Duńczycy, przyjeżdżając na drugim i trzecim miejscu, zapewnili sobie zwycięstwo w tym wyścigu.

Polacy nie przegrali żadnego ze swoich sześciu wyścigów, w związku z czym bezpośrednio awansowali do finału FIM SoN w Manchesterze. Szwedzi i Duńczycy, którzy chcieli dołączyć do Polaków spotkali się w ostatnim wyścigu serii zasadniczej. Bieg 21. dostarczył niesamowitych emocji. Najpierw Michelsenowi udało się, jako jedynemu w tych zawodach, pokonać Lindgrena. Madsen długo jechał trzeci, co zapewniało Duńczykom bezpośredni awans. Jednak na ostatnim okrążeniu wymieniał się niemal do końca na przedostatniej pozycji z Aspgrenem, który ostatecznie wygrał z Duńczykiem. Szwedzi tym samym zapewnili sobie bezpośredni awans do finału.

Bieg barażowy Duńczycy pewnie wygrali 7:2 z Amerykanami i jako trzecia reprezentacja awansowali do finału FIM SoN w Manchesterze.