Polacy po pierwsze złoto FIM Speedway of Nations! Zapowiedź sobotniego finału w Vojens

Fot. Marcin Karczewski

W sobotę 30 lipca o godz. 19:00 w duńskim Vojens reprezentacja Polski po raz pierwszy w pięcioletniej historii FIM SoN postara się wywalczyć złoty medal. Tytułu sprzed roku bronią Brytyjczycy. W turnieju zobaczymy także reprezentacje: Czech, Finlandii, Australii, Szwecji i Danii (gospodarz). Finał LIVE w Eurosport Extra na platformie Player.pl.

Polacy, którzy zagwarantowali sobie udział w finale w ostatnim, barażowym biegu środowego półfinału i zwycięstwie nad reprezentacją Niemiec pojadą w składzie: Bartosz Zmarzlik (kapitan), Patryk Dudek i Maciej Janowski.

Podobnie, jak to miało miejsce w przypadku piątkowej rywalizacji w Speedway Of Nations 2, turniej będzie składał się z 21 biegów części zasadniczej, ale wygranie jej nie zapewni złotego medalu. Zwycięzca tej części rywalizacji w ostatnim, decydującym wyścigu dnia zmierzy się z wygranym starcia pomiędzy drugą a trzecią drużyną fazy zasadniczej. I dopiero wygrany tej rywalizacji będzie mógł świętować ostateczny triumf.

Polacy mimo awansu „rzutem na taśmę” i porażce w półfinale z reprezentacjami Australii oraz Finlandii i tak są uważani za jednych z faworytów imprezy. Historia pokazuje jednak, że formuła FIM SoN potrafi sprzyjać niespodziewanym zwrotom akcji. Udział w finale z urzędu zagwarantowany mają gospodarze. Choćby właśnie dlatego, że Duńczycy będą jechać u siebie również uważani są za kandydatów do złota. Nie należy jednak zapominać także o walecznych Szwedach, Australijczykach i wspomnianych na początku obrońcach tytułu z Wielkiej Brytanii.

Transmisja z finałowej odsłony zmagań w Eurosport Extra (usługa Player.pl).

Składy na finał FIM Speedway of Nations (30.07, godz. 19:00):

Czechy 

 1. Vaclav Milik – kapitan
 2. Jan Kvech
 3. Petr Chlupac

Dania

 1. Leon Madsen – kapitan
 2. Mikkel Michelsen
 3. Anders Thomsen

Finlandia

 1. Timo Lahti – kapitan
 2. Timi Salonen
 3. Jesse Mustonen

Wielka Brytania

 1. Tai Woffinden – kapitan
 2. Robert Lambert
 3. Daniel Bewley

Australia

 1. Jason Doyle – kapitan
 2. Max Fricke
 3. Jack Holder

Szwecja

 1. Fredrik Lindgren – kapitan
 2. Oliver Berntzon
 3. Victor Palovaara

Polska

 1. Bartosz Zmarzlik – kapitan
 2. Patryk Dudek
 3. Maciej Janowski

Rafał Martuszewski