Polacy Mistrzami Europy Par do lat 19

16.07.2022 17:01

Na torze w Rydze odbył się finał Mistrzostw Europy Par w kategorii U19. Po złote medale sięgnęli Wiktor Przyjemski, Oskar Paluch i Franciszek Karczewski. Na podium stanęli również Łotysze oraz Szwedzi.

Polakom udało się zrewanżować za ubiegłoroczny finał MEP U19 w Gdańsku. Wówczas najlepsi okazali się Łotysze. W Rydze gospodarze mieli fantastycznie dysponowanego Francisa Gustsa, jednak Nikita Kaulins dołożył do kompletu kolegi tylko 5 punktów. 23 “oczka” wystarczyły tylko do srebrnego medalu.

Polacy w sześciu wyścigach zgubili tylko cztery punkty i zwyciężyli z 26 “oczkami” na koncie. 13 z nich wywalczył Wiktor Przyjemski, który przegrał tylko z Gustsem. 11 punktów zdobył Oskar Paluch. Na tor raz wyjechał też Franciszek Karczewski, który wykonał zadanie i przyjechał do mety na drugim miejscu, za Paluchem.

Trzecie miejsce zajęli Szwedzi, którzy nieznacznie pokonali Niemców i Duńczyków. W walce o wyższe pozycje nie liczyli się Czesi i Brytyjczycy, a właściwie Sam Hagon. Jego kolega, Leon Flint nie pojawił się na torze z powodu urazu.