Pokaz sił ELTROX WŁÓKNIARZA. EWINNER APATOR Toruń bez szans w Częstochowie

Fot. Patryk Kowalski

Ostatni mecz wyjazdowy EWINNER APATORA Toruń w sezonie 2021 zakończył się porażką. Zespół Piotra Świderskiego pokonał gości 58:32. Leon Madsen zdobył 14 pkt, a ze strony przyjezdnych najlepszy okazał się Robert Lambert z dorobkiem 11 punktów i dwóch bonusów. Rajderem spotkania został Mateusz Świdnicki.

Mocny cios ze strony gospodarzy już na samym początku. Para Fredrik Lindgren i Kacper Woryna pewnie pokonali Jacka Holdera oraz Adriana Miedzińskiego. Wyścig juniorski to pokaz sił miejscowych zawodników. Kolejne 5:1 powędrowało na konto ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa. Wyścig trzeci należał do Leona Madsena. W biegu kończącym pierwszą serię startów doszło do upadku Adriana Miedzińskiego, który decyzją sędziego został wykluczony z powtórki. Triumfował w niej Bartosz Smektała.

Druga seria startów należała do Fredrika Lindgrena. Leon Madsen ponownie najlepszy na częstochowskim owalu. Kacper Woryna z pierwszą “trójką” na swoim koncie. Kapitan zespołu gospodarzy niepokonany. Kolejne 3 “oczka” powędrowały na konto Duńczyka. Para Adrian Miedziński i Chris Holder bez szans na pokonanie zawodnika miejscowej drużyny.

Dziewiąty wyścig to silny cios i kolejne podwójne zwycięstwo gospodarzy. Fredrik Lindgren triumfatorem 10. biegu. Kacper Woryna nie pozostawił cienia wątpliwości swoim rywalom i na mecie zameldował się jako pierwszy. Jack Holder, po ładnym ataku na Mateusza Świdnickiego, wysunął się na drugą pozycję. Robert Lambert, pierwszą wygraną przy swoim nazwisku zanotował dopiero w 13. biegu.

Biegi nominowane to pokaz siły Kacpra Woryna i Fredrika Lindgrena. Jack Holder po udanym ataku na Leona Madsena w 15. wyścigu wysunął się na drugą pozycję.

Pełna relacja dostępna jest TUTAJ.

Paulina Wiśniewska