Podsumowanie dwóch odsłon #EkspertPGEE żużel całą dobę

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Za nami dwa specjalne quizy, w których kibice mogli sprawdzić swoją wiedzę w wielu żużlowych tematach. Przez całą dobę (od godz. 16:00 w sobotę, do godz. 16:00 w niedzielę) w aplikacji mobilnej można było zmierzyć się z pytaniami przygotowanymi przez PGE Ekstraligę.

W obu częściach fani mieli do dyspozycji dwadzieścia pytań o zróżnicowanym poziomie trudności. W każdym z pytań pojawiły się cztery odpowiedzi, a tylko jedna z nich była prawidłowa. Aby ułatwić rozwiązywanie zagadek, na udzielenie odpowiedzi w każdej z nich było aż trzydzieści sekund.

Pierwsza odsłona to dwójka kibiców, którzy zdobyli najwięcej punktów – po 17 „oczek” zdobyli Spectrum11 i laraqueen, jednak szybciej test rozwiązał pierwszy gracz i to on zajął pierwsze miejsce. W pierwszej „piątce” znaleźli się także Muszy, Piotr Szlingert i Grzegorz Zapytowski (wszyscy po 16 pkt).

Przykładowe pytania pierwszego quizu:

Na czym polega charakterystyczna czynność Nickiego Pedersena kojarzona z jego występów na meczach?

Zawsze wskakuje tyłem na podium
Pokazuje kciuk do góry, gdy wygrywa bieg
Dokręca linkę gazu przy taśmie
Poprawia kevlar na prezentacji

Kto z wymienionych żużlowców ma pseudonim Bullet?

Billy Hamill
Greg Hancock
Craig Boyce
Jan Ove Pedersen

Której z wymienionych postaci nie kojarzymy z Falubazem Zielona Góra?

Robert Smoleń
Zbigniew Bartkowiak
Marek Jankowski
Roman Niemyjski

Co jest jedną z największych pasji Macieja Kołodziejczyka, wiceprezesa ROW Rybnik?

Gra w bule
Słuchanie muzyki
Cukiernictwo
Szarady o ogrodnictwie

Druga odsłona zabawy PGE Ekstraligi to ponowny triumf gracza Spectrum11, który co prawda zdobył tyle samo punktów co Piotr Szlingert i Grzegorz Zapytowski (wszyscy po 18 pkt), jednak rozwiązał test najszybciej. Czwarte miejsce zajął Tomasz Augustyniak (17 pkt), a piąte laraqueen (16 pkt).

Przykładowe pytania drugiego quizu:

Kto z projektantów mody był obecny na Gali PGE Ekstraligi w 2019 roku?

Dawid Woliński
Łukasz Jemioł
Ewa Minge
Maciej Zień

Z ilu członów składa się imię i nazwisko obecnego duńskiego zawodnika MOJE BERMUDY Stali Gorzów o pseudonimie PUK?

2
3
4
5

Ile metrów kwadratowych mierzy siatka reklamowa PGE na murawie podczas meczu PGE Ekstraligi?

125
225
325
425

Jaka firma jubilerska była sponsorem Wiesława Jagusia?

Eliza
Apart
Diament
Brylant

Przypomnijmy, że edycja quizu #EkspertPGEE z kampanii 2019/2020 zakończyła się na etapie eliminacji, nie doszło do rozegrania finału z racji na trwającą pandemię koronawirusa (rywalizacja finałowa najlepszej ósemki uczestników miała odbyć się w marcu w siedzibie Wirtualnej Polski w Warszawie). Decyzje związane z wyłonieniem zwycięzców po etapie eliminacyjnym quizu lub ustalenie nowej jego daty, zostaną podjęte po wznowieniu rozgrywek PGE Ekstraligi 2020.

PGE Ekstraliga zawiesiła również datę premiery swojej gry Eliga Manager, która początkowo planowana była na koniec marca. Z racji na fakt, iż gra ściśle łączy się z prowadzeniem rozgrywek sportowych, wyniki uzyskiwane przez zawodników w meczach mają przełożenie na drużyny wirtualne, na wznowienie działań promocyjnych dotyczących gry, a także uruchomienie jej w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi musimy jeszcze poczekać. Aktualnie kończą się wewnętrzne testy gry, a dodatkowy czas do premiery został również poświęcony na wdrożenie wersji angielskojęzycznej Eliga Managera.