Poczuj się jak żużlowy sędzia (zapowiedź 9. rundy Ekspert PGE Ekstraligi)

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Przed nami ostatnia styczniowa runda quizu PGE Ekstraligi. 26 stycznia o godz. 20:00 rozpocznie się 9. runda konkursu. Zabawa aż do 8 marca toczy się w oficjalnej aplikacji mobilnej najlepszej żużlowej ligi świata. W tej odsłonie gracze wcielą się w rolę sędziego sportu żużlowego.

Tym razem kategorią, z którą zmierzą się żużlowi kibice jest „I ty możesz zostać sędzią żużlowym”, czyli 5 pytań dotyczących pracy arbitrów spotkań żużlowych. Gracze będą musieli dokładnie przygotować się z kwestii regulaminowych i nie tylko.

Łącznie za komplet poprawnych odpowiedzi czeka 17 punktów. Nie będzie łatwo, ta runda może być bardzo selektywna, ponieważ gracze będą musieli wykazać się wiedzą regulaminową, ale przede wszystkim znajomością interpretacyjną. Ponadto przygotowując się do rywalizacji, trzeba będzie wziąć pod uwagę życiorys i uprawnienia niektórych obecnych lub byłych polskich sędziów żużlowych.

Aktualnie na prowadzeniu nadal znajduje się dwóch uczestników, którzy prezentują równą formę podczas tegorocznej edycji Ekspert PGE Ekstraligi: Bartek Matyszczyk oraz Muszy (po 156 pkt). Za ich plecami z niewielką stratą znajduje się Grzegorz Dydacki (155 pkt) i laraqueen (154 pkt). Na 8. Miejsce, które jest ostatnim premiowanym awansem do wielkiego finału, awansował speedwaydoctor (149 pkt).

Pytania z poprzedniej rundy zabawy PGE Ekstraligi okazały się szczęśliwe dla 15 graczy, którzy uzyskali komplet punktów. W rundzie o warszawskich odsłonach FIM Speedway Grand Prix maksymalnie można było zdobyć 19 „oczek”. W takich przypadkach, zgodnie z regulaminem, kolejność liczona jest z dokładnością co do milisekundy, na podstawie czasu udzielania odpowiedzi.

Z kolei w przypadku równej liczby punktów dwóch lub większej liczby uczestników o kolejności na miejscu ósmym w klasyfikacji generalnej po rozegraniu wszystkich rund eliminacyjnych, warunkującym awans do rundy finałowej, decydować będzie w kolejności: większa liczba punktów zdobytych przez uczestnika w pojedynczej rundzie 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1.

Finałowe zmagania są zwykle na bardzo wysokim poziomie trudności pytań, które zadają nie tylko przedstawiciele PGE Ekstraligi, ale także eksperci. W pierwszej edycji quizu w taką rolę wcielił się Leszek Demski, szef sędziów, w drugiej zaś Paweł Słupski, jeden z arbitrów w PGE Ekstralidze.

Jak co tydzień, zabawa rozpocznie się o godz. 20:00 w niedzielę. Tym razem quiz aktywny będzie przez piętnaście minut, a na zaznaczenie odpowiedzi w każdym z pytań, tradycyjnie, będzie 20 sekund.

TOP-8 klasyfikacji generalnej po 8. rundzie:

  1. Bartek Matyszczyk – 156 pkt
  2. Muszy – 156 pkt
  3. Grzegorz Dydacki – 155 pkt
  4. laraqueen – 154 pkt
  5. Gabriela Niemczak – 152 pkt
  6. Janusz Świtała – 152 pkt
  7. Stanisław Tarasek – 150 pkt
  8. speedwaydoctor – 149 pkt

Finał quizu odbędzie się w siedzibie Wirtualnej Polski wiosną tego roku i będzie bezpośrednim pojedynkiem uczestników z pytaniami zadawanymi przez prowadzących, jury i eksperta. Zakwalifikują się do niego najlepsi uczestnicy eliminacji. Ośmiu finalistów powalczy o cenne nagrody, którymi będą zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), uczestnictwo w Gali PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi oraz zegarki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Następna runda quizu odbędzie się 2 lutego w godz. 20:00 – 20:20. Gracze ponownie zmierzą się z pytaniami obrazkowymi.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:

Android

iOS