PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

Pobiegli z okazji 70-lecia Stali Gorzów

W tym roku aktualny mistrz Polski, Stal Gorzów, świętuje 70-lecie powstania klubu. Kolejnym punktem z okazji jubileuszu klubu znad Warty był bieg na 7 kilometrów. Na starcie stanęło ponad 400 biegaczy, a wśród nich młodzieżowcy gorzowskiej Stali – Hubert Czerniawski i Alan Szczotka oraz trener Piotr Paluch.

Uczestnicy biegu  musieli pokonać dystans 7. kilometrów. Odległość ta z każdą edycją biegu będzie się zwiększać o 100 metrów. Po ukończeniu biegu na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal i jubileuszowa koszulka. Każdy z zawodników startujący w biegu mógł się poczuć jak prawdziwy zawodnik PGE Ekstraligi, gdyż start i meta znajdowały się na  torze stadionu im. Edwarda Jancarza. Dorosłemu biegowi towarzyszył również bieg najmłodszych pod nazwą „Krasnale na start!” na dystansie 450 metrów.

Bieg Stali Gorzów jest największą imprezą biegową w Gorzowie Wlkp. Ilość uczestników przerosła nasze oczekiwania, ponieważ po zamknięciu listy startowej mieliśmy mnóstwo pytań o dodatkowe miejsca na liście startowej – powiedziała Żaneta Pawlicka ze Stali Gorzów.

W biegu uczestniczył również szkoleniowiec Stali Gorzów, Piotr Paluch, dla którego  nie była to pierwsza rywalizacja na biegowej trasie. – Podczas przygotowań do sezonu biegaliśmy nawet po 10 kilometrów, więc większych problemów z kondycją dziś nie było. Podczas biegu towarzyszyła nam wyjątkowa atmosfera, nie zawsze chodzi o rywalizację, a sportowe świętowanie historii Stali. Na trasie kibice krzyczeli „Dawaj Stal” i to jest najpiękniejsze podczas takiego biegu – powiedział na mecie biegu Piotr Paluch.

Najlepszy w kategorii open mężczyzn okazał się Szymon Belgrau, który uzyskał czas 22:26. Na podium stanęli również Marcin Palczarski i Mariusz Nowak. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Malwina Dymek, wyprzedzając Klaudię Czajczyńską i Klaudię Gredka.

Piotr Kaczmarek