Plebiscyt WP SportoweFakty na Żużlowca Roku 2020 dla Bartosza Zmarzlika

Fot. Radosław Kalina
Fot. Radosław Kalina

Kolejne wyróżnienie dla lidera MOJE BERMUDY Stali Gorzów. Bartosz Zmarzlik zwyciężył w pierwszej edycji plebiscytu WP SportoweFakty na Żużlowca Roku. Dwukrotny mistrz Świata wyprzedził dwóch Rosjan – Emila Sayfutdinova oraz Grigorija Lagutę.

Zmarzlik zebrał od kibiców 3523 głosy i wyprzedził drugiego w plebiscycie, lidera FOGO Unii Leszno Emila Sayfutdinova, który uzyskał 792 głosy. Laguta, najlepszy zawodnik Motoru Lublin, zdobył 541 głosów.

Wyniki plebiscytu WP SportoweFakty:

1. Bartosz Zmarzlik (MOJE BERMUDY Stal Gorzów) – 3523 głosy
2. Emil Sayfutdinov (FOGO Unia Leszno) – 792 głosy
3. Grigorij Laguta (Motor Lublin) – 541 głosów
4. Maciej Janowski (BETARD Sparta Wrocław) – 458 głosów
5. Patryk Dudek (RM SOLAR Falubaz Zielona Góra) – 278 głosów
6. Piotr Pawlicki (FOGO Unia Leszno) – 217 głosów
7. Jaimon Lidsey (FOGO Unia Leszno) – 152 głosy
8. Anders Thomsen (MOJE BERMUDY Gorzów) – 87 głosów
9. Leon Madsen (ELTROX Włókniarz Częstochowa) – 83 głosy
10. Artem Laguta (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 81 głosów

Więcej o głosowaniu TUTAJ

Najważniejsza jest dla mnie robota, którą wykonuję na torze. Plebiscyty to świetna sprawa, ale jak w nich nie wygrywasz, żyjesz dalej. Tak samo jest w żużlu. Chcesz zwyciężyć we wszystkich wyścigach, ale świat od razu się nie wali z powodu jednej porażki. Najważniejsze jest dążenie do celu. Cała reszta – wyróżnienia od kibiców i ekspertów – to miła nagroda po zakończeniu sezonu – powiedział zwycięzca plebiscytu w rozmowie dla WP SportoweFakty.

Nic tak nie uczy, jak doświadczenie konkretnych sytuacji na własnej skórze. Wszyscy wokół mogą ci mówić, co masz robić, ale tego nie zrozumiesz, dopóki sam nie doświadczysz. Właściwą drogę musisz odnaleźć sam. Czasem dotyczy to błahostek, czasem spraw poważniejszych. Kiedyś ludzie oceniali, że nie daję sobie rady z presją. Dziś te same osoby mówią coś zupełnie odwrotnego. Zdania się zmieniają, a ja wciąż jestem przecież Bartkiem Zmarzlikiem. Tyle tylko że bardziej doświadczonym – wyjaśnił lider MOJE BERMUDY Stali Gorzów.

Cały wywiad dostępny jest na stronie WP SportoweFakty