Plebiscyt WP SportoweFakty na Żużlowca Roku 2022

Bartosz Zmarzlik jest już trzykrotnym indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu. 27-letni Polak ma także szansę na trzeci z rzędu triumf w Plebiscycie WP SportoweFakty na Żużlowca Roku 2022. Wygrywał w tym sezonie prawie wszystko.

Bartosz Zmarzlik to synonim zwycięzcy. Pomimo zaledwie 27 lat już o nim można mówić, jako polskim żużlowcu wszech czasów, a wkrótce może zostać także najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii sportu żużlowego. W roku 2022 żużlowiec Moje Bermudy Stali Gorzów powrócił na żużlowy tron w cyklu Grand Prix, zdobywając trzeci w ciągu ostatnich czterech lat złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata – czytamy na WP SportoweFakty.

Po raz drugi został także Indywidualnym Mistrzem Polski. Po raz trzeci wygrał także Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Do kolekcji trofeów dołożył także Złoty Kask. Był również najskuteczniejszym żużlowcem PGE Ekstraligi. Do pełni szczęścia zabrakło mu złotego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Osiągnięcia przemawiają zatem za Zmarzlikiem. Czy pochodzący z Kinic żużlowców kolejny raz zyska uznanie kibiców w Plebiscycie WP SportoweFakty? Przekonamy się wkrótce? Przypomnijmy, że dwie poprzednie edycje wygrywał nie kto inny, jak właśnie Zmarzlik.

Kto może zagrozić trzykrotnemu mistrzowi świata? Wielu kibiców, nie tylko we Wrocławiu, ma Maciej Janowski. Kapitan Betard Sparty Wrocław ze swoją drużyną nie obronił tytułu DMP, ale indywidualnie zanotował największy sukces w karierze, sięgając po brązowy medal IMŚ.

Rok 2022 to bez wątpienia najlepszy w karierze okres dla Dominika Kubery, który poprowadził Motor Lublin do historycznego złota w PGE Ekstralidze. Kubera brylował nie tylko w lidze, ale został również Indywidualnym Wicemistrzem Polski. Zajął również piąte miejsce w cyklu SEC o Mistrzostwo Europy, a w krajowej rywalizacji dla Motoru dołożył złoto w Mistrzostwach Polski Par Klubowych.

Fani z Leszna swoje głosy mogą skierować na lidera FOGO Unii, Janusza Kołodzieja, który ma za sobą także świetny sezon, okraszony kolejnym medalem IMP oraz tytułem indywidualnego wicemistrza Europy. Kołodziej ciągnął także za uszy swój ligowy zespół, który w tym sezonie obniżył loty, ale o 38-latku absolutnie tego nie można powiedzieć.

A może pierwszy raz w historii Plebiscytu WP SportoweFakty wygra obcokrajowiec? Fani z Częstochowy z zaszczytnym tytułem Żużlowca Roku 2022 mogą widzieć Leona Madsena – indywidualnego wicemistrza świata, mistrza Europy oraz brązowego medalistę DMP z zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa.

Kibice Stali głosy mogą oddawać nie tylko na Zmarzlika, ale także Martina Vaculika. Słowak, pomimo kontuzji w tym roku, ma za sobą udany sezon, okraszony srebrnym medalem z Moje Bermudy Stalą Gorzów.

Wśród nominowanych przez redakcję żużlową WP SportoweFakty do plebiscytu są także Robert Lambert, Kacper Woryna, Mikkel Michelsen i Jarosław Hampel.

Zapraszamy do oddawania głosów na swoich ulubieńców TUTAJ.