Plan transmisji pierwszych kolejek 2. Ligi Żużlowej

Fot. Arkadiusz Siwek

Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała rozkład meczów telewizyjnych pierwszych czterech kolejek 2. Ligi Żużlowej. Na inaugurację stacja Canal+ pokaże pojedynek głównych pretendentów do awansu do eWINNER 1. Ligi Żużlowej.

Od tego sezonu prawa telewizyjne do transmisji najniższego poziomu rozgrywkowego nabyła platforma Canal+. Umowa została podpisana na lata 2022-2024. Canal+ ma zatem już prawa do wszystkich 3 polskich lig żużlowych – PGE Ekstraligi, eWINNER 1. Ligi Żużlowej i 2. Ligi Żużlowej.

Główna Komisja Sportu Żużlowego w komunikacie z dnia 22 marca przekazała informację o transmitowanych meczach w pierwszych czterech kolejkach. Na inaugurację widzowie będą mogli oglądać starcie TEXOM STALI Rzeszów z OK BEDMET KOLEJARZEM Opole. Tydzień później na kamery Canal+ udadzą się do Rawicza, gdzie miejscowy METALIKA RECYCLING KOLEJARZ podejmie STAL Rzeszów. W 3. kolejce telewizja pokaże pojedynek ekipy z Rzeszowa z SPECHOUSE PSŻ-em Poznań. 4. runda to emocje związane ze starciem UNII Tarnów z powracającą do ligi polskiej BUDMAX-STAL POLONIĄ Piła. Wszystkie transmitowane mecze rozegrane zostaną w soboty o godzinie 14:00. Terminy i godziny spotkań „nietelewizyjnych” w 2. Lidze Żużlowej ustalą organizatorzy zawodów.

Plan transmisji na 4 pierwsze kolejki 2. Ligi Żużlowej:

  1. runda, 9 kwietnia (sobota)

TEXOM STAL Rzeszów – OK BEDMET KOLEJARZ Opole, 14:00 Canal+

  1. runda, 16 kwietnia (sobota)

METALIKA RECYCLING KOLEJARZ Rawicz – TEXOM STAL Rzeszów, 14:00 Canal+

  1. runda, 23 kwietnia (sobota)

TEXOM STAL Rzeszów – SPECHOUSE PSŻ Poznań, 14:00 Canal+

  1. runda, 30 kwietnia (sobota)

UNIA Tarnów – BUDMAX-STAL POLONIA Piła, 14:00 Canal+