Piotr Żyto: Będziemy musieli jeszcze mocniej zewrzeć szyki

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

W rozmowie z portalem zuzel.falubaz.com, trener zielonogórskiego zespołu opowiedział o kontakcie z zawodnikami podczas okresu kwarantanny, a także przygotowaniach do sezonu 2020 i samych rozgrywkach.

Cały czas mieliśmy bliski kontakt, izolacja tego nie zmieniła. Często do siebie dzwoniliśmy, wymienialiśmy uwagi, zawodnicy wysyłali też filmiki, jak dbają o kondycję, biegają. Nasi zawodnicy mają też już za sobą zgrupowanie, atmosfera jest bardzo dobra. A w czasie kwarantanny raczej nie będę rozmawiał przez drzwi z Antonio, Martinem, Janem czy Michaelem, bo to by trochę dziwnie wyglądało, ale w dobie dzisiejszych komunikatorów, nie ma problemu z kontaktem na bieżąco – powiedział Piotr Żyto dla zuzel.falubaz.com.

Podczas sparingów chcieliśmy testować nową tabelę biegową. Mieliśmy już trzy treningi, a jazdy na żużlu się nie zapomina. W czasie przygotowań nie będzie po prostu porównania z innymi drużynami. Boję się tylko tego, żeby po odblokowaniu treningów nie popsuła się pogoda. Ale przy dobrych prognozach, te dwa tygodnie powinny wystarczyć do jazdy – wyjaśnił szkoleniowiec Falubazu Zielona Góra.

Cały wywiad dostępny jest TUTAJ.