Piotr Więckowski: U nas wszystko mamy już przygotowane

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Wiceprezes Motoru Lublin, w rozmowie dla Kuriera Lubelskiego, przybliżył sytuację klubu podczas kwarantanny dla zawodników i mechaników przyjeżdżających z zagranicy – pierwszego etapu uruchomienia rozgrywek PGE Ekstraligi w reżimie sanitarnym.

Wszyscy zawodnicy pozostają w izolacji. Mają zalecone, żeby ograniczyli spotkania z innymi osobami, codziennie mierzą temperaturę i przesyłają ankiety. To samo dotyczy mechaników oraz osób funkcyjnych – wyjaśnił.

Obecnie na kwarantannie przebywają Grigorij Laguta i Matej Zagar wraz ze swoimi teamami. Z kolei pozostali zawodnicy, w tym Mikkel Michelsen, ograniczają wyjścia z domów. – Trzymamy się wytycznych PGE Ekstraligi oraz przepisów, które sanepid narzuca na nas wszystkich. Zależy nam, żeby uniknąć problemów i szybko ruszyć z ligą. Zawodnicy są zawodowcami i każdy pamięta, żeby zachowywać się odpowiedzialnie. Myślę, że każdy wykazuje się dużą wewnętrzną dyscypliną – powiedział Piotr Więckowski dla Kuriera Lubelskiego.

Wiceprezes Motoru Lublin zaznaczył także, że stadion jest gotowy do sezonu 2020 PGE Ekstraligi. – U nas wszystko mamy już od dawna przygotowane. Tor jest wymuskany, wystarczy tylko polać go wodą i można wyjeżdżać – wyjaśnił.

Cała rozmowa dostępna jest TUTAJ.