Piotr Świderski dalej trenerem ELTROX Włókniarza!

rpt
rpt

Krystalizuje się kadra ELTROX Włókniarza Częstochowa na sezon 2021. Do zespołu w ostatnich dniach dołączyli Kacper Woryna oraz Bartosz Smektała. Wiadomo również, kto poprowadzi biało-zielonych w kolejnych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Porozumienie osiągnięto z Piotrem Świderskim, który funkcję tę pełnił od końca sierpnia tego roku.

Współpraca z ELTROX Włókniarzem Częstochowa zaczęła się bardzo dobrze, a mogło być jeszcze lepiej. O mały włos nie awansowaliśmy przecież do fazy Play-Off. Myślę, że i tak mocno pociągnęliśmy ten sezon i jesteśmy z tego zadowoleni. Na tyle ta współpraca między mną a klubem dobrze się układała, że dziś możemy powiedzieć, że dalej będę trenerem ELTROX Włókniarza Częstochowa – przyznaje szkoleniowiec biało-zielonych.

Niedawno do jego drużyny dokooptowano dwóch zawodników. Jego zdaniem transfery Kacpra Woryny i Bartosza Smektały do zespołu to strzał w dziesiątkę. – Nie ukrywam, że to bardzo dobre ruchy. Cały czas zresztą miałem wiedzę na temat tych transferów. To są bardzo dobrzy zawodnicy. To ciągle jest młodzież, ale już bardzo doświadczona i utalentowana – ocenia Świderski.

Woryna i Smektała to nowe twarze w zespole ELTROX Włókniarza. Oprócz nich zespół w 2021 roku w najlepszej żużlowej lidze świata reprezentować będą także m.in. Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Jakub Miśkowiak czy też Mateusz Świdnicki. Jak możliwości tego zestawienia ocenia Piotr Świderski?

Zawsze jestem ostrożny w takich ocenach i typowaniu, co można osiągnąć. To jest przecież sport i każda drużyna chce zwyciężyć, walczyć o jak najlepszą pozycję czy też medal. My również, ale nie zakładamy żadnego scenariusza. Jesteśmy skupieni na swojej pracy i zobaczymy, jakie efekty ona przyniesie – zakończył trener ELTROX Włókniarza.

Piotr Świderski urodził się 11 maja 1983 roku w Gostyniu. Pierwsze kroki w sporcie żużlowym stawiał natomiast w legendarnej już szkółce w Pawłowicach. Profesjonalną licencję wywalczył natomiast w 1999 roku na torze w Częstochowie jako zawodnik Kolejarza Rawicz. Oprócz tego w ciągu swojej kariery reprezentował też barwy klubów z Wrocławia, Zielonej Góry, Rybnika, Tarnowa, Gdańska, Gniezna, Gorzowa i ponownie Tarnowa. Dał się poznać przede wszystkim jako skuteczny i solidny ligowiec. W 2005 roku był piątym juniorem świata, a sezon później razem z Atlasem Wrocław sięgnął po Drużynowe Mistrzostwo Polski. Karierę żużlową zakończył przedwcześnie w 2017 roku z powodów zdrowotnych.

Nie zapominamy o sztabie szkoleniowym! W wyniku przedłużenia umowy, Piotr Świderski w przyszłym sezonie reprezentować…

Posted by Włókniarz Częstochowa on Friday, November 6, 2020