Piotr Pawlicki: mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrą stronę (wideo)

Fot. Marcin Kubiak

19 maja (czwartek) odbyła się konferencja przed meczem #LESTOR, w której udział wzięli menedżer FOGO UNII Leszno, Piotr Baron oraz zawodnik leszczyńskiej drużyny, Piotr Pawlicki. Uczestnicy odpowiedzieli na pytania m.in. o: aktualną sytuację w tabeli, spasowaniu z domowym torem, formę toruńskiej drużyny na wyjazdach i stosowaniu przez gości ZZ-tki.

Zawodnicy, którzy jeżdżą w ramach ZZ-tki startują częściej i mają szansę dopasować się do toru dosyć szybko i jest mniejsze prawdopodobieństwo powtarzania błędów. Szybciej można je wyeliminować. Chociaż z drugiej strony jak się nie trafi z ustawieniami to też trudno bardzo szybko się spasować, ale na pewno tacy zawodnicy mają większą na to szansę startując jeden lub dwa biegi więcej od innych – powiedział Piotr Baron.

Po zeszłym sezonie dokonałem zmian sprzętowych, dlatego było łatwiej się dopasować do nawierzchni na torze w Lesznie. Sama nawierzchnia też jest inaczej przygotowywana niż w zeszłym roku. Wiadomo, że jeszcze wiele razy będziemy wracać do mojej dyspozycji w meczach domowych w zeszłym sezonie, ale tak naprawdę to jest dawno za nami. Ten sezon jest nowym sezonem. Rok 2022 jest nowym rokiem. Nie tylko zły wybór ustawień wpływały na moje wyniki w sezonie 2021, ale też inne czynniki, które zabrały mi pewność siebie. Jadąc na mecz już wiedziałem, że tor sprawia mi od jakiegoś czasu problemy. W tym roku odjechałem dwa w miarę dobre mecze, bo nie mogę nazwać je całkowicie dobrymi, ale punkty przy moim nazwisku wyglądały lepiej i mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrą stronę i poprawię też wyniki na wyjazdach – stwierdził Piotr Pawlicki.