Piotr Baron: Musimy sobie poradzić w nowych warunkach

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Menedżer FOGO Unii Leszno w gościł w Magazynie Sportowym Radia Elka. W trakcie audycji były żużlowiec zaznaczył, że mecze PGE Ekstraligi bez kibiców są czymś trudnym do wyobrażenia, bo kibice są ważną częścią spotkań. Baron zaznaczył jednak, że nie przeszkodzi to w motywowaniu się.

Będzie nam bardzo brakowało kibiców i dopingu, choćby takiego jak podczas ostatnich finałów PGE Ekstraligi. Postaramy się motywować nawzajem, ale to nie będzie łatwe. Kibice tworzyli niesamowitą otoczkę. Pojawił się zresztą pomysł, aby puszczać doping z głośników. Musimy sobie poradzić w nowych warunkach – powiedział Piotr Baron dla Radia Elka.

Menedżer leszczyńskiej FOGO Unii przybliżył także sytuację Australijczyków, którzy w nadchodzącym sezonie będą startować w barwach mistrza Polski i zaznaczył, że wszyscy członkowie zespołu przechodzą obecnie kwarantannę. – Od 9 mają wysyłamy do PGE Ekstraligi karty zdrowia. Zawodnicy, trenerzy, mechanicy mają dwa razy dziennie mierzoną temperaturę. Nasi Australijczycy, Jaimon Lidsey i Brady Kurtz są już w Polsce i przechodzą pod Lesznem obowiązkową kwarantannę. Przestrzeganie wszystkich zasad jest bardzo istotne. Każde złamanie regulaminu może być podstawą do ukarania a nawet wykluczenia z rozgrywek. Tego na pewno nie chcemy w obecnej sytuacji – powiedział szkoleniowiec.

Wywiad z Piotrem Baronem dostępny jest TUTAJ.