Pierwszy serial o żużlu. W tym roku jedziemy dalej!

W tym roku sezon żużlowy nie skończy się na jesieni! Jak przekonują twórcy, czas na pierwszy na świecie, pełnokrwisty i do bólu prawdziwy serial o speedwayu. 30 września CANAL+ online udostępni fanom żużla coś, czego jeszcze nie było.

Pierwszy serial o żużlu, w formie aż 16 odcinków, premierowanych tylko w CANAL+ online, przez kolejne 16 tygodni. W końcu udało się zrobić to, o czym marzą od lat kibice speedwaya – przedłużyć sezon żużlowy.
Ta pionierska produkcja o żużlu pokazuje czarny sport z wielu perspektyw: i sportowej, i prywatnej. To historie i obrazy, których nie widać w transmisjach.

Serial prezentuje zawodników i zespoły z samego centrum wydarzeń. Przygląda się z bliska transformacji speedwaya w wyścig technologiczny. Pokazuje szczęście oraz dramaty. Obnaża bezkompromisowość żużla. Tu nawet najlepiej wykonana praca mechanika i tunera plus wielki talent zawodnika potrafią okazać się zupełnie bezwartościowe.

Jeden z najlepszych komentatorów żużla w Polsce, Tomasz Dryła opowie w serialu o najlepszej żużlowej lidze świata w sposób, w jaki jeszcze nigdy nie zostało to pokazane. Pokaże speedway z perspektywy światowej oraz lokalnej. Opowie, dlaczego polskie i zagraniczne gwiazdy żużla uważają polską PGE Ekstraligę za najbardziej profesjonalną i najbezpieczniejszą ligę na świecie.

Myślałem, że sporo wiem o tym sporcie, ale okazało się, że jestem całkiem zielony. Ogromnie dziękuję zawodnikom, sędziom, prezesom i trenerom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Opowiedzieli historie, o których nie miałem pojęcia, wywlekli na wierzch mnóstwo żużlowych „bebechów”, pokazali drugie i trzecie dno wielu sytuacji. Teraz moja w tym głowa, żeby tego nie zepsuć.

Tomasz Dryła, pomysłodawca, scenarzysta i reżyser serialu

Speedway to jednak nie tylko żużlowcy. To także organizacja, szczególnie tak elitarna jak właśnie PGE Ekstraliga. To też związek motorowy, zespoły, kluby i miasta, które reprezentują, a przede wszystkim kibice, oddani ze wszech miar tej dyscyplinie sportu. W nowym serialu przygotowanym przez CANAL+ online odpowiemy na wiele niezadanych dotąd pytań.

Z jak wielką odpowiedzialnością wiąże się praca toromistrza? Jak sobie radzą z presją sędziowie? Czy będąc komentatorem można też być kibicem? Jak zwiększające się bezpieczeństwo zawodników dzięki przepisowo przygotowanym torom sprawiają, że dla gospodarzy zmniejsza się przewaga własnego toru? Kiedy żużlowiec boi się pojechać w wyścigu? Odpowiedź w nowej produkcji Tomasza Dryły tylko w CANAL+ online. Jak zapatruje się na nią sam twórca?

Czuję wielką odpowiedzialność. Powierzone mi słowa ważą naprawdę dużo i czuję, że zasługują na godne przedstawienie. Wiem, że w wiele miejsc udało się zajrzeć po raz pierwszy w historii. Niektóre fragmenty oglądałem podczas montażu dziesiątki razy i czuję, że mają moc. Dla mnie to petarda. Myślę, że widzowie nie raz się uśmiechną, kilka razy złapią za głowę, a niejednokrotnie wzruszą. Cóż… to jest żużel.

(inf. prasowa)