Pierwszy magazyn PGE Ekstraligi WP SportoweFakty w 2022 roku (20.01.22, godz. 12:30)

W czwartek (20.01), kibice będą mogli obejrzeć pierwszy program WP Sportowe Fakty w tym roku. Gośćmi odcinka będą Ryszard Kowalski (wiceprezes Ekstraligi Żużlowej), Marcin Majewski (szef żużla w CANAL+) i Emil Sayfutdinov (APATOR Toruń). Początek magazynu o godz. 12:30.

W pierwszym tegorocznym odcinku głównymi tematami będą kwestie organizacyjne, które czekają na kluby przed rozpoczęciem zmagań na torze. Najwięcej wątpliwości wzbudzają odwodnienia liniowe czy posiadanie plandeki ochronnej na nawierzchnię.

Pracy ośrodkom PGE Ekstraligi nie brakuje. Ryszard Kowalski, wiceprezes EŻ, wytłumaczy czy w takiej sytuacji klub pożegna się z możliwością startów w najwyższej klasie rozgrywkowej, będzie rozgrywać swoje mecze na wyjazdach, czy może zostanie zobligowany do poszukania obiektu zastępczego.

Ryszard Kowalski wyjawi także, jakie są plany PGE Ekstraligi wobec zagranicznego juniora, zdradzi czy telemetria będzie jedynym wyznacznikiem prawidłowej procedury startowej i czy pojawi się na każdym meczu, a także odniesie się do U-24 Ekstraligi. Jakie są konkretne oczekiwania wobec nowych rozgrywek, czy mają one na siebie zarabiać same, czy zostaną potraktowane wyłącznie szkoleniowo, a także czy jest szansa na to, aby były one pokazywane przez telewizję?

O to zostanie zapytany także Marcin Majewski, szef żużla w CANAL+, który będzie pierwszym gościem programu. Zdradzi on też, jakie nowości czekają nas w związku z transmisjami meczów w nadchodzącym sezonie. Będzie m.in. o nowych ekspertach. Jednym z nich został Marek Cieślak, więc Majewski zostanie poproszony o szczegóły tej współpracy.

Jako ostatni w programie zagości Emil Sayfutdinov. Rosjanin, który po siedmiu latach odszedł z FOGO UNII Leszno w rozmowie z prowadzącym Marcinem Musiałem rozliczy cały okres spędzony klubie. Teraz przed zawodnikiem nowe wyzwania w APATORZE Toruń. Jak przebiegają przygotowania Sayfutdinova i czy rozwiązał problem kłopotów sprzętowych z poprzedniego roku?

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 20 stycznia, o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.