Pierwszy finał 2. LŻ dla Trans MF Landshut Devils

Trans MF Landshut wygrało na swoim torze z OK Bedmet Kolejarzem Opole 52:38. Zawodnicy Sławomira Kryjoma wyjadą do rewanżowego spotkania 14-punktową zaliczką. Najlepszy po stronie gospodarzy był Dimitri Berge (14), a po stronie gości Jacob Thorssell (9).

Trans MF Landshut Devils dwukrotnie przegrało z OK Bedmet Kolejarzem Opole w rundzie zasadniczej. Tym razem jednak było inaczej, bo to miejscowa drużyna bez problemu rozprawiła się z przyjezdnymi. Już w pierwszej serii startów można było obserwować mocną dyspozycję Trans MF Landshut Devils, którzy nie dawali za wygraną. Kapitalną formę prezentował Dimitri Berge, który był liderem gospodarzy. Świetnie spisywał się także Norick Bloedorn, który w 6. wyścigu, z Martinem Smolinskim na czele, dowieźli pewne zwycięskie punkty.

Goście od początku spotkania mieli problem z odnalezieniem się na niemieckim torze. Oskar Polis w pierwszym starcie odnotował defekt, Andrey Kudriashov dojechał do mety na ostatniej pozycji, a Mateuszowi Świdnickiemu zdarzyło się dwukrotnie na 4. miejscu.

Ciekawym momentem spotkania był bieg 9. w którym Oskar Polis próbował rozdzielić gospodarzy, lecz przez większość biegu nie miał na nich sposobu. Polis na ostatnich metrach dopiął swego i zdołał wjechać na metę na drugiej pozycji. Wynik gości ciągnęli Jacob Thorssell i Mads Hansen, ale to za mało, by móc wygrać z solidną i równą drużyną Trans MF Landshut Devils. Niemiecki zespół przypieczętował swoją przewagę w 15. biegu, wygrywając podwójnie w składzie Berge i Smolinski.

Rewanż w Opolu zaplanowany jest na 3 października. Transmisja LIVE na antenie Motowizji.

Trans MF Landshut Devils – 52 pkt

9. Kai Huckenbeck – 9+1
10. Michael Haertel – 8
11. Tobias Busch – 1+1
12. Dimitri Berge – 14
13. Martin Smolinski – 11+1
14. Marius Hillebrand – 2
15. Norick Bloedorn – 7+1

OK Bedmet Kolejarz Opole – 38 pkt

1. Mateusz Tonder – 3
2. Oskar Polis – 8
3. Andrey Kudriashov – 7
4. Mads Hansen – 5+3
5. Jacob Thorssell – 9
6. Bartłomiej Kowalski – 5
7. Mateusz Świdnicki – 1

 

Julia Pożarlik