Pierwsze próbne jazdy GET WELL Toruń na MotoArenie

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

W ciągu ostatnich dni przez Polskę przeszły intensywne opady śniegu. To nie przeszkodziło zawodnikom GET WELL Toruń wyjechać na tor. Całość nie była treningiem, tylko próbnymi jazdami w ramach odliczania do startu PGE Ekstraligi.  Najlepsza żużlowa liga świata rusza dokładnie za 60 dni.

Na specjalnie zorganizowanym briefingu prasowego na MotoArenie wzięli udział właściciel GET WELL Toruń Przemysław Termiński, menedżer klubu Jacek Frątczak oraz trzej zawodnicy – Norbert Kościuch, Igor Kopeć-Sobczyński i Maksymilian Bogdanowicz. Spotkanie połączone było z jazdami pokazowymi żużlowców.

Jak podkreśla szkoleniowiec toruńskiej drużyny, była to akcja marketingowa zorganizowana przez klub, w ramach odliczania do startu PGE Ekstraligi. – Celowo rozegraliśmy to w ten sposób, żeby stanowiło niespodziankę. Były to tylko jazdy pokazowe. Chodziło o to, żeby zrobić „hałas” dosłownie i w przenośni. Nie wysyłamy absolutnie sygnału sportowego do naszych rywali, ale do środowiska kibicowskiego oraz sponsorskiego, że pora już myśleć o kolejnym sezonie – zaznaczył nasz rozmówca.

Kiedy można spodziewać się pierwszych treningów GET WELL Toruń przed startem nowego sezonu? – Plany mamy jasno nakreślony. Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w pierwszych dniach marca wyjedziemy na regularne treningi – powiedział Frątczak.

Torunianie sezon rozpoczną meczem wyjazdowym z Falubazem Zielona Góra. Spotkanie zaplanowane jest na 5 kwietnia. Transmisja LIVE w Eleven Sport.