Pierwsze Derby Ziemi Lubuskiej w tym sezonie – zapowiedź niedzieli z PGE Ekstraligą

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

To będzie ciekawa niedziela w najlepszej żużlowej lidze świata. Na przystawkę „danie” w Częstochowie, gdzie piąty w tabeli ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa zmierzy się z ostatnią BETARD SPARTA Wrocław. Na „danie główne” przeniesiemy się do Zielonej Góry, gdzie czekają nas 101 derby między MARWIS.PL FALUBAZEM a MOJE BERMUDY STALĄ.

Blisko 2,3 miliona widzów obejrzało 14 meczów PGE Ekstraligi rozegranych w kwietniu. Daje to średnio ponad 160 tys. widzów pojedynczej transmisji telewizyjnej. W sezonie 2021 PGE Ekstraliga transmitowana jest w ELEVEN SPORTS i nSport+. Rozgrywki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród widzów. Dotychczasowy rekord to 238.000 widzów na meczu ELTROX WŁÓKNIARZ – FOGO UNIA. Czy w ten weekend zostanie pobity rekord?

16:30 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – BETARD SPARTA Wrocław
Transmisja w nSport+ (początek studia od godz. 16:00)
Studio: Karolina Wieszczycka, Marek Cieślak
Komentarz: Michał Mitrut, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Jacek Woźniak

Trenerzy Dariusz Śledź i Piotr Świderski dokonali małych modyfikacji w ustawieniach zespołu, które mają pozwolić na skuteczniejszą jazdę obu drużyn. Zarówno ELTROX WŁÓKNIARZ, jak i BETARD SPARTA są głodne zwycięstw, bo kolejne porażki mogą sprawić, że pociąg pod nazwą play-off zacznie niebezpiecznie się oddalać. Tai Woffinden w składzie, ale cały czas kontuzjowany, więc w jego miejsce będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Ciekawie zapowiadają się starcia Laguty i Janowskiego z Lindgrenem i Madsenem.

19:15 MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
Transmisja w nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Czas na 101. Derby Ziemi Lubuskiej! Do tej pory 55 zwycięstw STALI, 39 FALUBAZU i 6 remisów. Jak będzie w niedzielę? W składach obu zespołów trudno szukać rewolucji, trenerzy Stanisław Chomski i Piotr Żyto postawili na sprawdzone „nazwiska”. Czy ktoś zatrzyma kosmiczny duet Bartosz Zmarzlik (średnia punktowa 2,933) i Martin Vaculik (2,6)?  Takich stabilnych liderów trudno szukać w składzie MARWIS.PL FALUBAZU, bo tam najskuteczniejszy jest Patryk Dudek (2,27), a za nim Max Fricke (2,13). Zdecydowaną przewagę w formacji młodzieżowej mają gorzowianie, to oni są niepokonanym liderem i faworytem niedzielnego starcia, ale pamiętajmy, że derby rządzą się swoimi prawami. Emocji nie zabraknie!

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Blisko 20 000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

 

Piotr Kaczmarek