Piątkowy wieczór pełen emocji z PGE Ekstraligą (zapowiedź)

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Co ciekawego w piątek w PGE Ekstralidze? Emocji nie zabraknie. Na stadionach i w Eleven Sports 1. Piątek z najlepszą żużlową ligą świata rozpocznie spotkanie TRULY.WORK Stali Gorzów z MRGARDEN GKM Grudziądz, a na deser przeniesiemy się do Częstochowy na mecz forBET Włókniarza z BETARD Spartą Wrocław.

Trener TRULY.WORK Stali Gorzów Stanisław Chomski po ostatnim zwycięstwie z BETARD Spartą Wrocław (48:42) nie dokonał żadnych zmian w ustawieniu swojego zespołu. Na konferencji prasowej zapytany, dlaczego Andres Thomsen jedzie pod numerem 4, szkoleniowiec gorzowskiej drużyny odpowiedział krótko. – Każdy numer jest ważny. Andres bardzo lubi ten numer i prosił mnie tylko o ten.  Jak przed piątkowym spotkaniem wygląda sytuacja z torem i jak trener gorzowian ocenia siłę rywala? – Nie przyjmuję wymówek na temat toru. Zawodnicy muszą to czuć. Są nazywani profesjonalistami i tak się muszą zachowywać. Nasz rywal zaliczył falstart w Lublinie, ale w Zielonej Górze był monolit w tej drużynie.  To godny rywal i mecz zapowiada się bardzo atrakcyjnie – powiedział trener Chomski. W szeregach MRGARDEN GKM Grudziądz trener Robert Kempiński dokonał jedynie drobnej korekty, zamieniając numerami startowymi młodzieżowców.

18:00 TRULY.WORK Stal Gorzów – MRGARDEN GKM Grudziądz
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:45)
Komentatorzy: Piotr Olkowicz, Mirosław Kowalik
Studio: Marcelina Rutkowska
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Bilety: normalny od 24 zł, ulgowy od 20 zł

Podrażniony „Lew” i uskrzydlona „Sprata” – tak w skrócie można zapowiedzieć piątkowe starcie forBET Włókniarza Częstochowa z BETARD Spartą Wrocław. Trener Marek Cieślak po ostatniej porażce z FOGO Unią Leszno (31:59) nie dokonał żadnych zmian w ustawieniu swojego zespołu. Trener BETARD Sparty Wrocław Dariusz Śledź na spotkanie w Częstochowie awizował pod numerem 5 Macieja Janowskiego, który w ostatnim czasie leczył kontuzję. Czy piątkowy mecz będzie powrotem Janowskiego na tor?

20:30 forBET Włókniarz Częstochowa – BETARD Sparta Wrocław
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut
Studio: Anita Mazur
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak
Bilety: normalny od 35 zł, ulgowy od 25 zł

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Piotr Kaczmarek