Piątek z derbowym hitem! – zapowiedź 12. rundy PGE Ekstraligi

Fot. Łukasz Forysiak

W Tokio ruszają Igrzyska Olimpijskie, ale to w PGE Ekstralidze będzie starcie, które dostarczy największej dawki sportowych emocji. Derby Ziemi Lubuskiej – pojedynek, na który w Gorzowie i Zielonej Górze czeka się przez cały sezon. 12. runda rozpocznie się jednak meczem mistrza Polski z ostatnią drużyną w tabeli. Zapraszamy na stadiony i przed ekrany w ELEVEN SPORTS 1.

FOGO UNIA Leszno nie może popełnić błędu i musi wygrać „za trzy”, by pozostać w walce o play-off najlepszej żużlowej ligi świata. Ewentualne potknięcie podopiecznych Piotra Barona będzie wielką niespodzianką i może wyrzucić aktualnych mistrzów Polski ze strefy medalowej w sezonie 2021. Z kolei ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz nie ma nic do stracenia, a każdy punkt jest na wagę złota do utrzymania w PGE Ekstralidze. W składzie zespołu Janusza Ślączki jedna zmiana i awizowanie Seweryna Orgackiego w miejsce kontuzjowanego Denisa Zielińskiego. W pierwszym meczu tego sezonu górą była FOGO UNIA Leszno 51:39, jak będzie teraz?

23.07, godz. 18:00 FOGO UNIA Leszno – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz (pierwszy mecz 51:39)
Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 17:30)

Studio i wywiady: Anita Mazur, Grzegorz Walasek
Komentarz: Marcin Kuźbicki, Marcin Musiał

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Michał Wojaczek
Komisarz techniczny: Błażej Demski
Kontroler motocykli: Grzegorz Sokołowski

Jedziemy dla tradycji, dla historii, o punkty, o prymat w Lubuskiem – tak reklamowane są 102. Derby Ziemi Lubuskiej pomiędzy MOJE BERMUDY STAL Gorzów a MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra. Na torze w Gorzowie dotychczas odbyło się 49. spotkań derbowych, gorzowianie byli lepsi w 38. pojedynkach, 8 razy górą byli goście z Zielonej Góry, a trzy starcia zakończyły się remisem. Ostatni mecz w 2020 roku na gorzowskim owalu zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Stanisława Chomskiego 52:38.

MOJE BERMUDY STAL Gorzów z dorobkiem 20 punktów na 2. miejscu w tabeli, MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra na 7. miejscu, mając na koncie 6 punktów. W tym sezonie PGE Ekstraligi drużyny z Lubuskiego walczą o inne cele, ale derby to derby. Te spotkania rządzą się swoimi prawami, aktualna forma, czy miejsce w tabeli nie oznaczają zwycięstwa. W awizowanym składzie trener Piotr Żyto dokonał jednej planowej zmiany i pod numerem trzecim znalazł się Damian Pawliczak, który zastąpił Mateusza Tondera.

– Jaki wynik mnie zadowoli? Na pewno wygrana, bo ona dałaby utrzymanie w PGE Ekstralidze. Mam nadzieję, że zaskoczymy MOJE BERMUDY STAL i dobrze pojedziemy w Gorzowie. Myślę, że tor na pewno będzie inny niż na ostatnim memoriale. Kilka lat temu, gdy jechałem na gorzowskim obiekcie trzy razy w jednym sezonie: w lidze, w memoriale i Grand Prix, za każdym razem tor był inny. W piątek pewnie będzie podobniepowiedział Patryk Dudek na konferencji przedmeczowej.

23.07, godz. 20:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra (pierwszy mecz 50:40)
Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 20:15)

Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Ryszard Dołomisiewicz
Komentarz: Michał Korościel, Maciej Markowski
Reporterka: Barbara Karczewska

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania, a także szczegółowymi statystykami każdego zawodnika. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Blisko 22 000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

Piotr Kaczmarek