Piątek pełen emocji w PGE Ekstralidze (zapowiedź 9. rundy)

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Najlepsza żużlowa liga świata nie zwalnia tempa. Już w piątek na antenie ELEVEN SPORTS 1 zaczniemy od spotkania EWINNER APATOR – BETARD SPARTA, a na danie główne bardzo ważny mecz w kontekście awansu do fazy play-off: FOGO UNIA – ELTROX WŁÓKNIARZ.

Lider BETARD SPARTA Wrocław z bilansem 6 zwycięstw i 2 porażek jedzie do tegorocznego beniaminka, EWINNER APATORA Toruń, który plasuje się na 6. miejscu z bilansem 2 zwycięstw i 6 porażek. Torunianie już w niejednym tegorocznym spotkaniu PGE Ekstraligi pokazali, że są waleczną drużyną, ale zawsze brakowało czegoś, by postawić kropkę nad „i”. W awizowanym składzie drużyny dowodzonej przez Tomasza Bajerskiego pojawił się Petr Chlupac. W pierwszym meczu tych drużyn było 51:39 dla BETARD SPARTY, jak będzie teraz?

18:00 EWINNER APATOR Toruń – BETARD SPARTA Wrocław
Pierwszy mecz: 39:51
LIVE ELEVEN SPORTS 1 (studio od 17:30)

Studio: Anita Mazur, Ryszard Dołomisiewicz
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Marcin Musiał

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Maciej Głód
Kontroler techniczny: Błażej Demski

ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – 11 punktów i trzecie miejsce, FOGO UNIA Leszno – 8 punktów i piąte miejsce. Do play-off już tylko sześć ligowych spotkań, a to zapowiada się bardzo ciekawie w kontekście awansu do strefy medalowej. Wydaje się, że jeżeli mistrzowie Polski chcą walczyć o obronę tytułu, to w tym meczu nie mogą popełnić błędu. Ewentualna porażka zespołu prowadzonego przez Piotra Barona bardzo komplikuje im drogę do play-off PGE Ekstraligi. Składy bez zmian, jedyna kosmetyka u gospodarzy to zamiana numerami startowymi juniorów Kacpra Pludrę i Damiana Ratajczaka oraz w częstochowskiej ekipie, gdzie pod drugim numerem awizowano Jonasa Jeppesena, a pod czwórkę Kacpra Worynę. Pierwsze starcie dla FOGO UNII Leszno 49:41, więc gra toczy się nie tylko o zwycięstwo, ale również o punkt bonusowy.

20:30 FOGO UNIA Leszno – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa
Pierwszy mecz: 49:41
LIVE ELEVEN SPORTS 1 (studio od 20:15)

Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Rafał Dobrucki
Komentarz: Piotr Olkowicz, Maciej Markowski
Reporter: Barbara Karczewska

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Ponad 21 000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

 

Piotr Kaczmarek