Piątek pełen emocji w PGE Ekstralidze – zapowiedź 11. rundy

Fot. Patryk Kowalski

Starcie MOJE BERMUDY STALI z ELTROX WŁÓKNIARZEM będzie ozdobą piątkowego wieczoru z najlepszą żużlową ligą świata. W pierwszym meczu częstochowianie wygrali 46:44. Zanim emocje w Częstochowie, to na torze w Lublinie zajmujący czwarte miejsce w tabeli MOTOR zmierzy się z walczącym o każdy punkt MARWIS.PL FALUBAZEM.

Trener Piotr Żyto dokonał małych zmian w swoim składzie na wyjazdowe spotkanie do Lublina. Tym razem pierwszą parę stworzą Max Fricke i Piotr Protasiewicz, drugą Mateusz Tonder i Matej Zagar, a z juniorami wystartuje Patryk Dudek. W zespole MOTORU Lublin trudno doszukiwać się większej rewolucji w awizowanym składzie. Matej Zagar wraca na „stare śmieci”. Jeszcze w tamtym sezonie bronił barw zespołu z Lublina, a teraz będzie walczył z kolegami z MARWIS.PL FALUBAZU o bardzo cenne zwycięstwo dla Zielonej Góry.

18:00 MOTOR Lublin – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra
Pierwszy mecz 46:44
Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 17:30)
Studio: Anita Mazur, Ryszard Dołomisiewicz
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporter: Marcin Musiał

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

Emocje po thrillerze w Zielonej Górze z udziałem żużlowców ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa jeszcze dobrze nie opadły, a szykuje się nam kolejna wielka bitwa w PGE Ekstralidze. Mecz na W69 został okrzyknięty przez kibiców meczem sezonu, ale przeczucie nam mówi, że żużlowcy z Częstochowy i Gorzowa w piątkowy wieczór również dostarczą nam mnóstwo emocji. Trener Stanisław Chomski nie dokonał żadnych zmian w swoim składzie i postawił na sprawdzone ustawienie gorzowskiej MOJE BERMUDY STALI. Z kolei trener Piotr Świderski zmienił ustawienie par względem ostatniego wyjazdowego meczu, ale gwiazd pokroju Madsena, czy Lindgrena nie brakuje!

20:30 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – MOJE BERMUDY STAL Gorzów 
Pierwszy mecz 46:44
Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 20:15)

Studio: Marcelina Rutkowska, Kamil Cieślar
Komentarz: Piotr Olkowicz, Maciej Markowski
Reporter: Barbara Karczewska

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Błażej Demski

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Ponad 21 000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

 

Piotr Kaczmarek