Piątek dostarczy nam sporą dawkę emocji? – zapowiedź spotkań 9. rundy PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Bardzo ciekawie zapowiada się piątek w najlepszej żużlowej lidze świata. Początek weekendu z PGE Ekstraligą zaczniemy od starcia na dole tabeli, gdzie PGG ROW Rybnik zmierzy się z MRGARDEN GKM Grudziądz. To będzie przystawka przed daniem głównym, bo wieczorem starcie na szczycie, czyli ELTROX Włókniarz Częstochowa kontra RM SOLAR Falubaz Zielona Góra.

Robert Kempiński zdecydował się na roszady w meczowej kadrze grudziądzan, zamieniając miejscami dwa najsłabsze ogniwa seniorskie – Krzysztofa Buczkowskiego i Przemysława Pawlickiego. Czy oznacza, to że zadebiutuje jako gość Krystian Pieszczek? W pierwszym meczu MRGARDEN GKM Grudziądz pewnie pokonał beniaminka z Rybnika 58:32. Podopieczni trenera Kempińskiego mają na koncie dwa zwycięstwa, remis i pięć porażek. Zwycięstwo za „trzy” przybliżyłoby ich do walki o play-off. Tylko pytanie, czy to możliwe, czy tylko przedłużenie matematycznych szans. Dla PGG ROW Rybnik będzie to jedno z najważniejszych spotkań rundy rewanżowej, bo zwycięstwo pozwoliłoby odskoczyć na cztery punkty od gorzowskiej MOJE BERMUDY Stali, co może być kluczowe w walce o utrzymanie w PGE Ekstralidze.

godz. 18:00 PGG ROW Rybnik – MRGARDEN GKM Grudziądz (pierwszy mecz 38:52)
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:30)
Studio: Marcelina Rutkowska, Kamil Cieślar
Komentarz: Piotr Olkowicz, Jacek Frątczak

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Maciej Głód

Lew, kontra mysz. W przyrodzie wynik byłby pewny, ale to jest żużel! Wicelider tabeli RM SOLAR Falubaz Zielona Góra, mający na koncie pięć zwycięstw, remis i dwie porażki, jedzie do Częstochowy, a tam czwarty w tabeli ELTROX Włókniarz, mający na koncie cztery zwycięstwa, remis i porażkę. Martin Vaculik kontra Leon Madsen i Fredrik Lindgren, to mogą być biegi, które na długo zapamiętają kibice PGE Ekstraligi.

godz. 20:30 ELTROX Włókniarz Częstochowa – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra (pierwszy mecz 59:31)
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Studio: Anita Mazur, Artur Czaja
Komentarz: Piotr Olkowicz, Jacek Frątczak

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Michał Wojaczek

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Piotr Kaczmarek