ROW Rybnik zaprezentował skład na nowy sezon!

Fot. Arkadiusz Siwek
Fot. Arkadiusz Siwek

Na konferencji prasowej, beniaminek najlepszej żużlowej ligi świata ujawnił skład na nadchodzący sezon. Nowymi twarzami w zespole są Vaclav Milik, Robert Lambert, Andzejs Lebedevs. W klubie nadal startować będzie m.in Kacper Woryna, Troy Batchelor, Mateusz Szczepaniak czy Sergey Logachev.

Po wygranej w Nice 1. Lidze Żużlowej na pokładzie rybnickiego zespołu pozostali zawodnicy, stanowiący ważne ogniwo drużyny. Kacper Woryna od początków kariery (2012) startuje w PGG ROW-ie Rybnik. Mateusz Szczepaniak od sezonu 2018 występuje w rybnickim zespole.

Mistrz bonusów i choć pochodzi z dalekiego Ostrowa, to śmiało możemy powiedzieć, że to „nasz synek”. Rekin z wybory od…

Opublikowany przez KS ROW Rybnik Czwartek, 14 listopada 2019

Kolejne sezony w klubie spędzą także Troy Batchelor oraz Sergey Logachev. Dla Australijczyka będzie to powrót do PGE Ekstraligi, w której występował wcześniej jako zawodnik Unii Leszno i Sparty Wrocław. Z kolei Rosjanin to debiutant na tym szczeblu rozgrywek, a w zeszłym roku pokazał się z dobrej strony na torach pierwszoligowych.

Nowymi zawodnikami w składzie PGG ROW-u Rybnik będą Vaclav Milik, Robert Lambert oraz Andzejs Lebedevs (wypożyczenie). Czech podpisał z klubem dwuletni kontrakt, a przeszedł z BETARD Sparty Wrocław. Milik już wcześniej startował w Rybniku – w latach 2013-2014. Brytyjczyk po raz pierwszy zmienia w Polsce pracodawcę. Od 2018 roku związany był z SPEED CAR Motorem Lublin, z którym awansował do PGE Ekstraligi. Kibice ponownie zobaczą także w zespole Lebedevsa. Łotysz, który karierę zaczynał w Lokomotivie Daugavpils, występował w Rybniku w sezonie 2018, gdzie był wypożyczony z wrocławskiego zespołu.