PGE IMME według Zenona Plecha

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Wielkimi krokami zbliżają się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. 12 lipca w Gdańsku kibice zobaczą najlepszych żużlowców PGE Ekstraligi, a 23 biegi wyłonią triumfatora. W rozmowie ze speedwayekstraliga.pl, Zenon Plech uważa, że w tym turnieju każdy może wygrać i nie ma w nim faworytów.

W tym roku PGE IMME wypada w wakacyjnej przerwie od PGE Ekstraligi. Minione dziesięć rund przyniosło sporo zaskoczeń. – Wydaje mi się, że na minus TRULY.WORK Stal Gorzów i GET WELL Toruń. Na plus dobra jazda MRGARDEN GKM-u Grudziądz i SPEED CAR Motoru Lublin, bo beniaminek zawsze ma ciężko – powiedział Zenon Plech.

Zenon Plech jest zdania, że w rundzie finałowej powalczy obecna czołowa czwórka z tabeli PGE Ekstraligi, czyli FOGO Unia Leszno, BETARD Sparta Wrocław, STELMET Falubaz Zielona Góra oraz MRGARDEN GKM. – Trudno patrzeć np. na terminarz gorzowskiego zespołu. MRGARDEN GKM jest bardzo mocny u siebie, także tu nie będzie żadnych niespodzianek – zaznaczył.

Legendarny zawodnik w przeszłości był związany z gdańskim zespołem, gdzie występował przez większą część swojej kariery (lata 1977-1987). Plech rywalizował także z najlepszymi, m.in. podczas finałów mistrzostw Świata i uważa, że PGE IMME to dobra okazja do rywalizacji czołowych zawodników ligowych. – Impreza, która miała swoje odzwierciedlenie w Anglii, gdzie rozgrywano zmagania najlepszych w tamtejszej lidze. Dobrze się stało, że takie rozgrywki powstały w Polsce, bo dzięki temu możemy wybierać zawodników, którzy prezentują się bardzo dobrze w PGE Ekstralidze – tłumaczył były żużlowiec w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl, który uważał, że w tym turnieju nie ma faworytów do zwycięstwa.

To są mistrzostwa PGE Ekstraligi. Trudno to przewidzieć. Na pewno chciałby wygrać m.in. Bartosz Zmarzlik, bo ma piękny sezon. Myślę, że mogą być to bardzo ciekawe zawody – zakończył Zenon Plech.

Początek zmagań w PGE IMME o godz. 19:00. Transmisja LIVE w nSport+. Bilety dostępne na stronie http://bilety.speedwayevents.pl. Więcej o turnieju na https://imme.speedwayekstraliga.pl/.