PGE IMME: Tai Woffinden bez sukcesów

Tai Woffinden brał udział w pięciu z sześciu dotychczasowych edycji PGE IMME. W ubiegłym roku – ze względu na poważną kontuzję – nie wystąpił w Gdańsku. Nigdy nie stanął na podium w tych zawodach. Sylwetkę żużlowca BETARD Sparty Wrocław dla speedwayekstraliga.pl przybliżyła Julia Pożarlik.

Brytyjczyk 10 sierpnia skończył 30 lat i jak sam przyznał, każdego roku mógłby wchodzić w taki wiek, co pewnie wynika z prezentów, które otrzymał – pisze Julia Pożarlik dla speedwayekstraliga.pl.

Oprócz rywalizacji na żużlowym torze, Tai Woffinden znajduje czas na inne pasje. Gra na instrumentach muzycznych, napisał autobiografię, próbuje także swoich sił grając w golfa, a podczas zawodów PGE Ekstraliga Golf Challenge 2015 w Rajszewie udowodnił nawet, że pływanie łódką nie stanowi dla niego najmniejszego problemu.

Jest miłośnikiem tatuaży, wspiera potrzebujących, jest świetnym tatą dla swoich dwóch córek i do tego ma na swoim koncie wiele sukcesów. Brytyjczyk jest trzykrotnym indywidualnym mistrzem świata (2013, 2015, 2018), pięciokrotnym medalistą młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Anglii, siedmiokrotnym medalistą indywidualnych mistrzostw Wielkiej Brytanii, jednym z liderów BETARD Sparty Wrocław i stałym uczestnikiem Grand Prix. Ma doskonały kontakt z kibicami.

All Tai Woffinden merch now online. Free shipping worldwide setup. I'll run it until the end of September. Offer free worldwide shipping so those who couldn't make it to Cardiff can still get hold of the new range.https://tai-woffinden-official-merchandise.mybigcommerce.com

Opublikowany przez Taiego Woffindena Piątek, 27 września 2019

Tai Woffinden był do tej pory uczestnikiem PGE IMME nieprzerwanie od 2014 do 2019 roku, reprezentując tym samym barwy klubowe BETARD Sparty Wrocław. Podczas inauguracji turnieju w Tarnowie wywalczył 6 punktów w 5 startach, przez co ostatecznie znalazł się na 8. lokacie. W 2015 roku na torze w Lesznie nie uzyskał lepszego rezultatu i ostatecznie uplasował się na 10. pozycji, zapisując przy swoim nazwisku 9 punktów. W 2016 roku na torze w Gdańsku wywalczył 10 punktów. Po awansie do półfinału znów musiał uznać wyższość rywali, co ostatecznie sprawiło, że zakończył zawody na 7. miejscu. Był to do tej pory najlepszy wynik Brytyjczyka w PGE IMME.

W 2017 roku, Tai Woffinden odnotował swój najgorszy występ w tym turnieju. Mimo wywalczenia 7 punktów w fazie zasadniczej, zabrakło dla niego miejsca w półfinale, przez co zakończył zmagania na 11. miejscu. Rok 2018 także nie przyniósł lepszych wyników. Woffinden zapisał na swoim koncie 9 punktów, dzięki którym awansował do finału. W finale bardzo szybko jego motocykl zdefektował, co sprawiło, że ostatecznie znalazł się na 9. pozycji.

Przed rokiem w PGE IMME po raz pierwszy zabrakło go wśród uczestników. Żużlowiec BETARD Sparty Wrocław opuścił rywalizację na torze przez doznaną kontuzję, której nabawił się podczas spotkania z Motorem Lublin. W bieżącym sezonie jego średnia biegopunktowa 2,209 z 8 rozegranych meczów PGE Ekstraligi klasyfikuje go na 8. miejscu wśród zawodników najlepszej żużlowej ligi świata (stan na 13.08).

Julia Pożarlik