PGE Ekstraliga: Żużlowy weekend ELTROX Włókniarza Częstochowa

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Już tylko godziny dzielą kibiców od wielkiego wydarzenia w Częstochowie. W piątek (28 lutego) o godz. 18:00, zaplanowano oficjalną prezentację drużyny ELTROX Włókniarz na sezon 2020. Będzie to niewątpliwie nie lada gratka dla kibiców, którzy nie mogą się doczekać inauguracji rozgrywek PGE Ekstraligi.

W Hali Częstochowa, na scenie zaprezentują się zawodnicy drużyny Marka Cieślaka. Kibice będą mogli osobiście spotkać się z całym zespołem swoich ulubieńców. Bohaterami prezentacji będą Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Paweł Przedpełski, Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki oraz Bartłomiej Kowalski. W tym roku skład drużyny uzupełnią Jason Doyle oraz powracający do Częstochowy – Rune Holta. Prowadzącym będzie znany dziennikarz sportowy Tomasz Lorek.

Nie zabraknie niespodzianek. Kibice będą mieli okazje wspólnie odśpiewać  hymn oraz wybrać piosenki, która w 2020 roku będzie emitowana na SGP Arena po każdym podwójnym zwycięstwie biegowym drużyny gospodarzy.

Oprócz samej prezentacji drużyny, organizatorzy zaplanowali również cały szereg atrakcji dla kibiców. Wśród nich są między innymi strefa animacji dla najmłodszych, stoiska z gadżetami klubowymi oraz ofertami sponsorów. Dodatkowo miłośnicy czterech kółek będą mogli obejrzeć aktualne propozycje czołowych częstochowskich salonów samochodowych. Znajdzie się również coś dla miłośników adrenaliny oraz amatorów konkursów z nagrodami. Jak co roku, będzie to również okazja do zdobycia autografów i zdjęć z zawodnikami ELTROX Włókniarza Częstochowa. Gwiazdą na muzycznej scenie będzie Patrycja Markowska.

Kolejnego dnia (29 lutego) zaplanowano natomiast livecooking w hotelu Arche Częstochowa. Będzie to doskonała okazja dla zespołu Marka Cieślaka do tego, aby sprawdzić się tym razem w kuchni. Udział w imprezie zapowiedzieli wszyscy zawodnicy ELTROX Włókniarz Częstochowa. Akcja ma cel charytatywny – cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie rehabilitacji Kamila Cieślara, który od czasu wypadku na torze, stara się wrócić do pełnej sprawności. Sobotnią imprezę poprowadzi znany prezenter Irek Bieleninik.

Piotr Wieszczyk