PGE Ekstraliga: Żużlowy poniedziałek – zapowiedź #LESRYB i #LUBCZE

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Zapowiada się ciekawy poniedziałek w najlepszej żużlowej lidze świata. Na przystawkę o niespodziankę w Lesznie postara się PGG ROW Rybnik, a na deser hit kolejki, czyli Motor Lublin kontra ELTROX Włókniarz Częstochowa. Transmisje obu spotkań LIVE w ELEVEN SPORTS 1.

Czy pogoda nie pokrzyżuje nam planów? Mocno padało w niedzielę w Lesznie, ale jak zapewnia organizator deszcz ustał, a tor w piątek był ubity i przygotowany na przyjęcie dużej ilości wody. Nietrudno jest wskazać zwycięzcę w starciu lidera z ostatnią drużyną tegorocznych rozgrywek, ale jak weźmiemy pod uwagę tor po silnych opadach deszczu, to możemy liczyć na ciekawy mecz, bo goście mogą pokusić się o niespodziankę. Po blisko dwóch miesiącach przerwy spowodowanych kontuzją nogi, do składu PGG ROW-u Rybnik wraca Andzej Lebedevs. W pierwszym meczu FOGO Unia Leszno wygrała 56:34, jak będzie teraz?

31.08, godz. 18:00 FOGO Unia Leszno – PGG ROW Rybnik (pierwszy mecz 56:34)
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 17:30)
Studio: Marcelina Rutkowska, Krystian Plech
Komentarz: Michał Mitrut, Maciej Markowski

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Jak nie teraz to kiedy? Takie pytanie zadają sobie kibice ELTROX Włókniarz Częstochowa, gdy myślą kiedy wygrać i zachować nadzieję na awans do fazy finałowej. Przypomnijmy, że częstochowianie przystąpią do poniedziałkowego meczu z nowym trenerem na pokładzie. Marka Cieślaka, który zrezygnował z pracy w klubie, zastąpił Piotr Świderski. Nowy trener po przyjściu do ELTROX Włókniarza postanowił zamieszać w ustawieniu par, bo w takim zestawieniu jeszcze w tym sezonie nie startowali. Czy da do efekt na torze? Walka o punkt bonusowy też może być bardzo ciekawa, bo w pierwszym meczu Motor Lublin wygrał 47:43.

31.08, godz. 20:30 Motor Lublin – ELTROX Włókniarz Częstochowa (pierwszy mecz 47:43)
LIVE Eleven Sports 1 (studio od 20:15)
Studio: Anita Mazur, Ryszard Dołomisiewicz
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Jacek Woźniak, Asystent sędziego: Rafał Kobak

Relację ze spotkania będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

 

Piotr Kaczmarek