PGE Ekstraliga: Żużlowcy pomagają medykom i zwierzętom!

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Czas pandemii koronawirusa jest ciężki dla każdego obywatela świata, a najmocniej walczą z nim pracownicy placówek medycznych. Do wsparcia dla medyków włączyli się żużlowcy. Pomoc zawodników dotarła również do schronisk dla zwierząt.

W akcję wsparcia wrocławskiego szpitala klinicznego włączył się Maciej Janowski. Zawodnik BETARD Sparty Wrocław, wraz z jedną z firm budowlanych, przekazał specjalistyczne maski ochronne.

Dostawa masek ochronnych wjechała do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego na Borowskiej prosto na oddział ratunkowy 🏥😷 Dzięki Krajewski Konstrukcje za zaproszenie do wspólnej akcji 🙌

Opublikowany przez Macieja Janowskiego Czwartek, 16 kwietnia 2020

Pomoc w czasie pandemii dotarła także do jednego ze schronisk w Grudziądzu. Żużlowiec MRGARDEN GKM Grudziądz, Damian Lotarski, razem z grupą kibiców, przekazali karmę dla zwierząt, zebraną podczas marcowej zbiórki.

Grono żużlowców PGE Ekstraligi i nie tylko, wsparło także medyków w mediach społecznościowych. Do akcji „#Medyk – jesteśmy z Wami” przyłączyli się m.in. Bartosz Zmarzlik, Tai Woffinden, Szymon Woźniak, Piotr Pawlicki, Maciej Janowski, czy Wiktor Lampart.