PGE Ekstraliga: Wysokie zwycięstwo w Lublinie, MOTOR pewnie pokonał BETARD SPARTĘ

Fot, Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Przed meczem można było się spodziewać, że brak kontuzjowanego Taia Woffindena będzie sporym problemem dla gości. To zwłaszcza dało się odczuć w pierwszej części zawodów. Ostatecznie MOTOR Lublin pokonał BETARD SPARTĘ Wrocław 52:38.

Od samego początku goście mieli ogromny problem ze znalezieniem odpowiednich ustawień, czego efektem było prowadzenie gospodarzy 17:7 po pierwszej serii. W drugiej serii lublinianie dołożyli kolejne punkty i po drugiej serii prowadzili 29:13. Wrocławianie przebudzili się w drugiej części spotkania, ostatecznie niwelując rozmiary porażki.

W zespole gości nie mogli odnaleźć się zwłaszcza liderzy – Artem Laguta i Maciej Janowski. Początek spotkania w ich wykonaniu daleki był od ideału, a obaj żużlowcy po drugiej serii mieli razem raptem 3 punkty w 4 startach. Spotkanie zakończyli z wynikami 11+1 i 9+2. Najskuteczniejszym żużlowcem był natomiast Gleb Chugunov ze zdobyczą 12+1.

W drużynie gospodarzy nie było natomiast słabych punktów. Dobrze punktowali i Dominik Kubera (10+2), i Jarosław Hampel (10+1), ale liderem zespołu był Mikkel Michelsen, który stracił tylko punkt (12+2).

Rajderem spotkania wybrany został Jarosław Hampel, który uzyskał nieco ponad 44% głosów fanów. Tym samym gospodarze wskakują na 2. miejsce w tabeli, a BETARD SPARTA po trzecim meczu sezonu zajmuje 4. miejsce.

Pełna relacja dostępna jest TUTAJ.

Błażej Kowol