PGE Ekstraliga wraca po krótkiej przerwie (zapowiedź #LESCZE i #GRUWRO)

Fot. Marcin Karczewski

Piątkową odsłonę 6. rundy PGE Ekstraligi rozpoczyna starciem zespołów sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli. FOGO UNIA Leszno na swoim torze podejmować będzie zespół TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa. Z kolei następnie ZOOLESZCZ GKM podejmie w Grudziądzu lidera rozgrywek – BETARD SPARTĘ Wrocław. Transmisja w ELEVEN SPORTS 1.

Drużyna FOGO UNIA Leszno, po ostatniej dotkliwej porażce z zespołem z Lubina, jest mocno podrażniona. Zawodnicy chcą pokazać siłę i podtrzymać status drużyny niepokonanej na własnym torze w tym sezonie. Polska formacja: Janusz Kołodziej i Grzegorz Zengota (który awansował do cyklu Tauron Speedway Euro Championship) od początku prezentuje dobrą formę. Goście, mimo jednej wygranej, znajdują się w środku stawki. Wysoka forma Leona Madsena i Mikkela Michelsena, nie przekłada się na pozostałą część drużyny której, dyspozycja jest w kratkę.

19.05, godz. 18:00 FOGO UNIA Leszno – TAURON WŁÓKNIARZ Częstochowa (LIVE ELEVEN SPORTS 1)
Studio: Anita Mazur, Tobiasz Musielak
Komentarz: Michał Korościel, Maciej Markowski
Reporter: Tomasz Lorek

Sędzia: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz toru: Tomasz Walczak

Kolejne spotkanie to starcie drużyn z dwóch krańców tabeli. Zajmujący ostatnie miejsce ZOOLESZCZ GKM Grudziądz podejmować będzie lidera, BETARD SPARTĘ Wrocław. Grudziądzanie mają bardzo ciężki początek sezonu. Zdobyli jedynie jeden punkt, po remisie na inaugurację. Niepewna jest forma lidera zespołu, Nickiego Pedersena, zawodnik nie ukończył ostatnich dwóch spotkań w PGE Ekstralidze. BETARD SPARTA Wrocław po powrocie Artema Laguty do drużyny jest niepokonana. Z kompletem punktów przystępują do spotkania w Grudziądzu. Dobra forma wszystkich zawodników daje zamierzony efekt. 

19.05, godz. 20:30 ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – BETARD SPARTA Wrocław (LIVE ELEVEN SPORTS 1)
Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Rafał Dobrucki
Komentarz: Marcin Musiał, Marcin Kuźbicki
Reporterki: Joanna Cedrych, Kinga Sylwestrzak

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Paweł Stangret

Kibice mogą liczyć również na emocje, gdyż podczas meczów PGE Ekstraligi będą mogli uczestniczyć w promocji i wygrywać 2-paki Red Bulla (dla 100 pierwszych zgłaszających się do promocji w każdym meczu – koniecznie po oddaniu głosu na Juniora Meczu w Ekstraliga App).

Aplikacja dostępna jest TUTAJ
Więcej o akcji Red Bull Juniorskie Asy TUTAJ

Łukasz Kolski