PGE Ekstraliga: Wielkie emocje na MotoArenie! GET WELL Toruń z pierwszą wygraną!

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Siedem kolejek czekali kibice w Toruniu na wygraną swojego klubu. Po sześciu porażkach torunianie zwyciężyli z TRULY.WORK Stalą Gorzów 49:40. Rajderem Meczu został Norbert Kościuch, który zdobył 7 punktów.

Mecz obfitował w niezwykłe zwroty akcji. Po dobrym początku torunian, przewagę budowali gorzowianie. Po ośmiu biegach goście prowadzili różnicą dziesięciu punktów. Druga część spotkania to powrót GET WELL Toruń do rywalizacji o wygraną. Przed biegami nominowanymi gospodarze prowadzili 41:37, a w końcowym rozrachunku pokonali TRULY.WORK Stal różnicą dziewięciu „oczek”.

Rajderem Meczu został Kościuch, który od zdobył 7 punktów. Liderami gospodarzy byli Chris Holder (12+1), Niels Kristian Iversen oraz Jason Doyle (po 10 pkt i bonus). W ekipie wicemistrzów Polski najlepiej punktowali Krzysztof Kasprzak i Szymon Woźniak (po 9 pkt).

Cieszę się bardzo, bo potrzebowałem takiego meczu. Zapominamy to, co było. Mamy nowy rozdział. Pracujemy ciężko dalej, bo mamy do odrobienia – powiedział Kościuch na antenie Eleven Sports 1.

Druga część spotkania kompletnie nam uciekła. Staraliśmy się wymieniać informacjami, każdy zawodnik miał wieści od drugiego i nie pomogło. Gospodarze nabrali wiatru w żagle. Wyjeżdżamy z podniesioną głową, a kibice obejrzeli kapitalne widowisko – zaznaczył Szymon Woźniak.

Więcej o meczu TUTAJ.

Fot. Łukasz Trzeszczkowski