PGE Ekstraliga: wielki żużel w Zielonej Górze. ELTROX WŁÓKNIARZ wygrywa z MARWIS.PL FALUBAZEM rzutem na taśmę!

Fot. Patryk Kowalski

W 10. rundzie PGE Ekstraligi, niepokonany w rundzie rewanżowej MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra podejmował ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa, który wciąż zachowuje szansę na awans do fazy play-off. Pomimo ogromnej nieustępliwości oraz waleczności gospodarzy, mecz zakończył się nieznacznym zwycięstwem częstochowian 46:44.

Wygłodniali zielonogórzanie już podczas inauguracyjnego wyścigu zaprezentowali zuchwały atak na podwójne zwycięstwo biegowe. Piotr Protasiewicz, pozytywnie naładowany występem w fiale Złotego Kasku, skutecznie przyblokował Leona Madsena na wyjściu z pierwszego łuku i otworzył furtkę Matejowi Zagarowi do biegowego zwycięstwa. Na nieszczęście gospodarzy, Duńczyk zdołał przebić się na drugie miejsce, by do ostatnich metrów kąsać prowadzącego Słoweńca. Bieg młodzieżowców stanowił pokaz zarówno efektywności, jak i efektowności ze strony gości z Częstochowy, którzy zdecydowanie zdominowali swoich odpowiedników z Zielonej Góry. W trzecim wyścigu para wychowanków MARWIS.PL FALUBAZU w osobach Patryka Dudka oraz Mateusza Tondera zaprezentowała olbrzymie serce do walki oraz niebotyczną żarliwość podczas ataków na Fredrika Lindgrena. Bieg zostanie na długo w pamięci kibiców, gdyż zielonogórzanie kilkukrotnie wyprzedzali lidera ELTROX WŁÓKNIARZA na dystansie i przez trzy okrążenia prowadzili punktowo. Ostatecznie, Mateusz Tonder stracił panowanie nad motocyklem po bezpardonowym ataku Szweda i spadł na ostatnią pozycję, oddając tym samym biegowe zwycięstwo gościom w stosunku 2:4.

W kolejnych seriach ambitny MARWIS.PL FALUBAZ niwelował straty głównie dzięki heroicznej bojowości liderów, ELTROX WŁÓKNIARZ natomiast wciąż dysponował bezpieczną przewagą oraz kontrolował przebieg spotkania. Potrzebujący punktów jak ryba wody zielonogórzanie w przebojowy sposób próbowali wyrywać pojedyncze punkty rywalom. Do zjawiskowej rywalizacji doszło w wyścigu 10., w którym Protasiewicz minął Miśkowiaka, Tonder natomiast Lindgrena, przybliżając MARWIS.PL FALUBAZ do gości na dwa punkty (29:31 po trzeciej serii). W czwartej serii największy aplauz kibiców wywołał bieg 14, w którym po raz kolejny kapitalną walkę zaprezentował Lindgren. Szwed dwoił się i troił, by przerwać prowadzenie pary gospodarzy. Po jednym z wielu spektakularnych ataków udało się pozostawić w pokonanym polu Maxa Fricke. Niemniej, gospodarze zwyciężając 4:2 zrównali się punktami tuż przed biegami nominowanymi. Te nie odwróciły losu meczu i potwierdziły minimalną wyższość gości.

Najwięcej punktów w zespole ELTROX WŁÓKNIARZA zdobyli Leon Madsen (13) oraz Jakub Miśkowiak (10). W zespole MARWIS.PL FALUBAZU najjaśniejszym punktem byli Matej Zagar (11+1), Patryk Dudek (10) oraz Piotr Protasiewicz (10). Z pewnością na lepszy występ liczył Mateusz Tonder (3).

Pełna relacja dostępna TUTAJ.

 

Krzysztof Zawadzki